wtv.pl > Polityka > Tusk: jestem Niemcem na pełnym etacie. Komentarz do materiałów “Wiadomości”
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:56

Tusk: jestem Niemcem na pełnym etacie. Komentarz do materiałów “Wiadomości”

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk skomentował materiały emitowane w “Wiadomościach” TVP. Były premier zwrócił uwagę, że według TVP jest “Niemcem na pełnym etacie”. W trakcie wystąpienia wezwał do debaty swojego największego rywala - Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk o zagrywkach TVP

Donald Tusk to główna postać ostatnich materiałów emitowanych przez TVP. Powrót byłego premiera do krajowej polityki po siedmiu latach nieobecności pobudza kreatywność dziennikarzy “Wiadomości”.

Do najbardziej chwytliwych sformułowań Donald Tusk odniósł się w trakcie poniedziałkowego wystąpienia w Gdańsku. Były premier przypomniał, że opozycja była już określana przez rządzących jako “gorszy sort”, “zdradzieckie mordy” i “kanalie”. - Ja jestem od pewnego czasu, jak wiecie, Niemcem na pełnym etacie - mówił do zgromadzonych. 

Donald Tusk przyznał, że nie ogląda “Wiadomości” regularnie. - Ale ostatnio zajrzałem – rzeczywiście: darmowe lekcje niemieckiego, codziennie o 19:30 - stwierdził były premier, który od początku lipca pełni obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Przy okazji Donald Tusk zwrócił uwagę, że każdy, kto potrafi mówić w obcym języku jest piętnowany przez PiS. - To ich do szału jakoś doprowadza - ocenił lider PO. Jednak jego zdaniem problem jest dużo bardziej poważny i ujawnia, że Jarosław Kaczyński nie potrafi rządzić krajem inaczej niż “przez dzielenie, szczucie ludzi na siebie”.

“Panie Kaczyński, wyjdź ze swojej jaskini”

W trakcie poniedziałkowego wystąpienia nie zabrakło także bezpośrednich odniesień do Jarosława Kaczyńskiego. Donald Tusk wezwał lidera PiS do debaty.

- Panie Kaczyński, wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami - mówił Donald Tusk. Polityk zapewnił, że jest do dyspozycji prezesa, jeśli będzie chciał odbyć poważną rozmowę o Polsce. 

TVP: niezbyt udany powrót

Po spotkaniu z wyborcami w TVP nie mogło zabraknąć materiału o Donaldzie Tusku. Wprost donosi, że zdaniem autora poniedziałkowej relacji powrót byłego premiera nie jest zbyt udany.

W materiale dziennikarz zwrócił uwagę, że Polacy zdają sobie sprawę, jaki jest bilans rządów PO-PSL. Jego zdaniem powrót Donalda Tuska sprawił, że odżyły “hejt i kampania nienawiści”

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane