wtv.pl > TV > Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Kolejny materiał uderzający w Donalda Tuska w "Wiadomościach" TVP. Niecodzienny pasek

ruski ład donalda tuska
Screen z "Wiadomości" TVP 19.07.21 (wiadomosci.tvp.pl)

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP po raz kolejny zaatakowano Donalda Tuska. Przekonywano, że powrót byłego premiera przyniósł ze sobą falę agresji. W głównym paśmie informacyjnym stacji rekordową ilość razy pokazano też znane materiały Tuska mówiącego po niemiecku.

Po dobrych kilku minutach chwalenia dokonań rządu Prawa i Sprawiedliwości w "Wiadomościach" TVP nawiązano do głośnego wystąpienia Donalda Tuska w Gdańsku, podczas którego były premier wezwał do otwartej debaty Jarosława Kaczyńskiego.

Tego w wieczornym wydaniu jednak nie wspomniano. Wyliczono za to stare afery, co kilkadziesiąt sekund prezentowano, jak polityk mówi po niemiecku, i mówiono o "ruskim ładzie" lidera PO.

"Wiadomości" TVP znów atakują Tuska

Donald Tusk powrócił już z urlopu, ale nadal nie przedstawił konkretnego programu i realnej oferty dla Polaków – przekonywała Edyta Lewandowska.

Zaznaczono, że zamiast tego polityk "straszy Polaków ruskim ładem", a jego powrót do polityki zaowocował jedynie "eskalacją hejtu i agresji".

Jako dowód po raz kolejny przytoczono słowa przypadkowych przechodniów, którzy mało przychylnie wypowiadali się o polityku.

Kolejno do gry weszła Elżbieta Witek, zdaniem której wczorajsza manifestacja w trakcie jej słynnego już wystąpienia w Otyniu to również efekt powrotu Donalda Tuska na polskie podwórko.

"Für Deutschland"

Tyle z – ujmijmy rzecz łaskawie – konkretów. Dalej było już klasycznie: powracający Jacek Rostowski, który twierdził, że na obietnice PiS-u "pieniędzy nie będzie" i mówiący po niemiecku Donald Tusk.

Choć słowa "für Deutschland" ("dla Niemiec"), pochodzące ze stycznia 2021 roku, gdy Tusk zwracał się do członków niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, która usiłowała wyłonić nowego przewodniczącego, pojawiają się w "Wiadomościach" niemal codziennie, w poniedziałkowym wydaniu ustanowiono swoisty rekord.

Wspomniany fragment w ciągu zaledwie kilkuminutowego materiału zaprezentowano aż czterokrotnie. Trzy razy na antenie TVP Tusk wypowiadał też inne zdania w języku naszych zachodnich sąsiadów. Do tego doliczyć należy choćby przebitki z Angelą Merkel. Sprawę w mediach społecznościowych skomentował już choćby Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia Jarosława Gowina, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości.

O wspomnianym "ruskim ładzie" – w oczywisty sposób nawiązującym do proponowanego przez PiS "Polskiego Ładu" – Tusk mówił dziś w Gdańsku, przytaczając w ten sposób wypowiedź jednej ze swych sąsiadek.

Były premier dodał, że słowa te są być może nieco zbyt ostre, jednak w dobitny sposób obrazują drogę przyjętą przez obóz Prawa i Sprawiedliwość, zdaniem lidera PO "bliźniaczo podobną do tej, którą wprowadza Putin w Rosji i jego sojusznicy".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: Screen z "Wiadomości" TVP 19.07.21 (wiadomosci.tvp.pl)

Powiązane