wtv.pl > Polityka > Prezentacja Polskiego Ładu w Otyniu. Europosłanka PiS: "Opozycja nam zdziczała!"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Prezentacja Polskiego Ładu w Otyniu. Europosłanka PiS: "Opozycja nam zdziczała!"

prezentacja polskiego ładu
Twitter/@gfkot

W niedzielę Elżbieta Witek wybrała się do Otynia, by zaprezentować plan Polskiego Ładu. Oprócz sympatyków PiS-u na marszałek Sejmu czekali jednak również niezadowoleni wyborcy. Witek nie hamowała ostrych słów, a nagranie z obecną na spotkaniu europosłanką Elżbietą Rafalską staje się hitem internetu.

Mimo sezonu letniego na politycznej scenie wrze. Sytuację na polskim podwórku – czego dowód dają sondaże – znacznie zmienił powrót Donalda Tuska jako szefa Platformy Obywatelskiej. Nie próżnuje też Prawo i Sprawiedliwość.

Politycy partii rządzącej przemierzają kraj, prezentując przy tym założenia nowego programu społeczno-gospodarczego ugrupowania, popularnie nazywanego Polskim Ładem.

18 lipca z mieszkańcami Otynia (woj. lubuskie) spotkała się Elżbieta Witek. Przebieg otwartego spotkania zakłóciło spore grono przeciwników PiS-u (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Elżbieta Witek: "Bierzecie i narzekacie"

Zebrani skandowali hasła takie jak "Demokracja" czy "Konstytucja", raz po raz zakłócając wystąpienie marszałek Sejmu. Nie zabrakło też transparentów wymierzonych w TVP.

W pewnym momencie wyraźnie rozzłoszczona Witek zaczęła wypominać manifestującym pobierane przez nich świadczenia socjalne.

Wspominając 500 plus i 300 plus, członkini Prawa i Sprawiedliwości przekonywała, że zebrani powinni unieść się honorem i "nie brać tego od wrednego rządu PiS-u".

A bierzecie, bierzecie – mówiła Elżbieta Witek. – Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie.

"Opozycja nam zdziczała!"

Wystąpienie Elżbiety Witek, która kolejno przekonywała choćby, że celem rządu jest dorównanie Europie Zachodniej, ale w sposobie, a nie w stylu życia, jest niezwykle szeroko komentowane w sieci.

Nie mniej emocji budzą też słowa obecnej w Otyniu europosłanki Prawa i Sprawiedliwości Elżbiety Rafalskiej, która nawiązywała do warunków panujących w Lubuskiem.

Ja wiem, że my mamy największą lesistość w Polsce – krzyczała obecna na scenie Rafalska. – Ale opozycja nam zdziczała po prostu.

Nagranie z wystąpienia członkini Europarlamentu powoli staje się absolutnym hitem sieci.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Twitter Zdjęcie główne: Twitter/@gfkot

Powiązane