wtv.pl > Polityka > Zaskoczenie w trakcie konferencji PiS. Kaczyński zabrał głos
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

Zaskoczenie w trakcie konferencji PiS. Kaczyński zabrał głos

jarosław kaczyński dziękuje koalicjantom
YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Tuż po złożeniu podpisów pod deklaracją programową Polskiego Ładu na mównicę dość nieoczekiwanie po raz drugi wyszedł Jarosław Kaczyński. – Tu jest pięć podpisów. Ja wierzę, że niedługo będzie więcej – przekazał lider Zjednoczonej Prawicy.

Tuż po godzinie 10 rozpoczęła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, na której Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki ogłosili szczegóły Polskiego Ładu.

Według zapewnień nowy program PiS ma opierać się na pięciu filarach: 7 proc. PKB na służbę zdrowia, obniżce podatków, inwestycjach, które doprowadzą do utworzenia 500 tys. miejsc pracy, mieszkaniach bez wkładu własnego oraz emeryturze bez podatku do 2500 zł.

Jarosław Kaczyński mówił ponadto m.in. o rozwoju polskiej wsi.

Kiedyś powiedziałem, że jestem dumny z tego, że Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje polską wieś i powtarzam te słowa dzisiaj – zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Tak, jestem z tego dumny.

Jarosław Kaczyński o rozważa rozszerzenie koalicji?

Po przedstawieniu szczegółów Polskiego Ładu doszło do złożenia podpisów pod deklaracją programową przez członków Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Kaczyńskiego i Morawieckiego, pod Polskim Ładem podpisali się marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także lider Porozumienia Jarosław Gowin i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Przed zakończeniem tej części konferencji dość nieoczekiwanie do mikrofonu raz jeszcze podszedł lider obozu rządzącego Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podziękował obecnym na scenie koalicjantom ugrupowania. Kolejno wypowiedział dające do myślenia słowa.

Tu jest pięć podpisów. Ja wierzę, że niedługo będzie więcej, że to naprawdę szeroki program Zjednoczonej Prawicy, ale coraz bogatszej, coraz mocniejszej – powiedział Kaczyński.

Trudno w jednoznaczny sposób zinterpretować słowa wicepremiera. Nie można jednak wykluczyć, że prezes sugerował w ten sposób rychłe dołączenie do rządu nowego koalicjanta.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane