wtv.pl > Polska > Zarzut zabójstwa dla 37-latka z Lubartowa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:56

Zarzut zabójstwa dla 37-latka z Lubartowa

Nożownik z Lubartowa odpowie za zabójstwo byłej żony
KPP Lubartów

Były mąż, który w szale zadał śmiertelne ciosy na ulicy w Lubartowie, usłyszał zarzut. 37-latek zatrzymany został przez policję. W czwartek usłyszał zarzuty. Wiadomo, jaka kara grozi mężczyźnie.

W poniedziałek w Lubartowie w woj. lubelskim doszło do makabrycznego zdarzenia. Były mąż zaatakował kobietę idącą ulicą z nowym partnerem. Uderzenia nożem okazały śmiertelne.

Policja z Lubartowa przekazała informacje na temat dalszych kroków podjętych przez śledczych. Funkcjonariusze ujawnili okoliczności ujęcia groźnego mężczyzny.

Lubartów: były mąż po zabiciu żony ukrył się w krzakach

Do samej zbrodni w doszło przed godziną 20. Do policji w Lubartowie zgłoszenie trafiło o 20:13. Na zbiegu ulic Krzywe Koło i Szulca natychmiast pojawili się funkcjonariusze.

Kierunek ucieczki mordercy 38-letniej kobiety wskazał mieszkaniec Lubartowa znajdujący się w pobliżu w momencie dokonywania morderstwa. Policjanci znaleźli 37-latka w pobliskich krzakach.

- Na widok mundurowych udawał nieprzytomnego - przekazał komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KMP w Lubartowie.

W czwartek usłyszał zarzut zabójstwa

W komunikacie komisarz Andrzej Fijołek informuje, że to nie pierwszy raz, gdy zatrzymany 37-latek odpowie za agresję oraz przemoc. Tym razem jednak jego była żona zmarła w wyniku zdarzenia.

- W przeszłości był karany za znęcanie nad żoną oraz groźby karalne. Za oba te przestępstwa odbył wyroki więzienia - dodał rzecznik lubartowskiej policji.

W czwartek 15 lipca 37-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. W związku z morderstwem kobiety grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Również w czwartek służby wystąpiły z wnioskiem o zastosowanie wobec agresora tymczasowego aresztu.

Osierociła czworo dzieci

38-latka przy boku 44-letniego partnera próbowała ułożyć sobie życie na nowo. Były mąż nawet po zakończeniu małżeństwa był względem niej agresywny. Apogeum przemocy miało miejsce w poniedziałek, gdy wieczorem kobieta otrzymała kilka ciosów nożem.

Mimo udzielonej pomocy nie udało się jej uratować. Kobieta osierociła czworo dzieci.

Jeszcze niedawno były mąż przebywał za kratami w związku z próbą podpalenia mieszkania nowego partnera 38-latki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: KPP Lubartów

Powiązane