wtv.pl
Warszawa

Facebook/Jakub Żaczek

Warszawa. Demonstracja solidarnościowa z Palestyńczykami pod ambasadą Izraela

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa. Aktywiści społeczni zaniepokojeni wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, zdecydowali się na przeprowadzenie manifestacji solidarnościowej z Palestyńczykami. Skontaktowaliśmy się z Komendą Stołeczną Policji, która podała, iż na miejscu, pod ambasadą Izraela zgromadziło się ok. 100 osób.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicielki KSP, demonstracja w Warszawie rozpoczęła się o godzinie 13 i trwała przez blisko godzinę. Około 100 osób postanowiło okazać solidarność z Palestyńczykami.

Warszawa. 100-osobowa demonstracja pod ambasadą Izraela

Jak relacjonuje jeden z uczestników manifestacji, w Warszawie, pod ambasadą Izraela została wylana symboliczna "krew". Dodał również, iż funkcjonariusze policji mieli podjąć próbę aresztowania osoby odpowiedzialnej za działanie, jednak protestujący udaremnili działania służb mundurowych.

"W Palestynie już drugi tydzień trwają protesty przeciwko wyrzuceniu 4 rodzin z ich domów w Szajch Dżarrah - dzielnicy we wschodniej części Jerozolimy" - możemy przeczytać w opisie wydarzenia na Facebooku. "Izrael chce, aby w ich miejscu powstały żydowskie osiedla. Sprzeciw obywateli i obywatelek Palestyny spotkał się z nieproporcjonalną reakcją ze strony izraelskich sił porządkowych" - dodają organizatorki.

policja

Przed weekendem policja zapowiada kontrole przestrzegania obostrzeń

CZYTAJ DALEJ

Społecznicy zwracają uwagę na skutki wymiany ciosów rakietowych między Izraelem a Hamasem. "W ich wyniku śmierć poniosło co najmniej 25 Palestyńczyków i Palestynek. Wśród nich były dzieci" - wskazują za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jedna z uczestniczek zgromadzenia opublikowała wpis, w którym zarzuciła funkcjonariuszom policji podjęcie czynności legitymowania wobec osób czarnoskórych, które nie mówiły po polsku. "Jeden z chłopaków był zaj***ście spanikowany i pewien, że zabiorą go do aresztu" - czytamy we wpisie.

Inna aktywistka właśnie zaalarmowała internautów o aresztowaniu niektórych osób, które wzięły udział w proteście. W działania już włączył się kolektyw antyrepresyjny Szpila, zapewniający pomoc prawną zatrzymanym.

Z relacji wynika, że w demonstracji udział wzięła między innymi Babcia Kasia. Najprawdopodobniej została wyprowadzona w kajdankach.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >