wtv.pl > Ekologia > Bydgoszcz. W środku lasu odnaleziono setki litrów niebezpiecznych dla środowiska toksycznych odpadów. Sprawca poszukiwany
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:54

Bydgoszcz. W środku lasu odnaleziono setki litrów niebezpiecznych dla środowiska toksycznych odpadów. Sprawca poszukiwany

Toksyczne substancje
Fotografia pochodzi ze strony na Facebooku (facebook.com/Bydgoszcz998)

Setki litrów toksycznych odpadów odnaleziono w niedzielę w środku jednego z bydgoskich lasów. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, która zabezpieczyła materiały. Sprawca, który pozostawił szkodliwe dla środowiska środki, jest poszukiwany przez policję.

Sprawą zainteresował się Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Toksyczne ciecze... w środku lasu

Zawiadomienie o odnalezieniu ogromnych pojemników wypełnionych chemikaliami złożył przechodzień, który spacerował po godz. 10 lasem przy ul. Dąbrowa.

Na miejsce natychmiast wyruszył zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej Szkoły Podoficerskiej w Bydgoszczy.

Przybyli strażacy rozpoczęli działania mające na celu zabezpieczenie pojemników przed przedostaniem się do środowiska ich zawartości.

- Były to cztery beczki metalowe o pojemności ok. 200 l i dwa zbiorniki ok. 1 m3. Wykonano zabezpieczenie tego miejsca i wstępnie dowódca na miejscu ocenił, że są to materiały typu farby, rozpuszczalniki - przekazał w rozmowie z WTV st. kpt. Karol Smarz z bydgoskiej straży pożarnej.

Policja poszukuje właściciela zbiorników

Po zakończonej akcji i oględzinach straż pożarna stwierdziła, że nie doszło do niebezpiecznych wycieków, które mogłyby zagrażać środowisku.

Sprawa została przekazana Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska oraz policji, która rozpoczęła poszukiwania osoby lub osób, które pozostawiły w lesie toksyczne substancje.

Jak stwierdził oficer prasowy bydgoskiej straży pożarnej, w przypadku, gdy odpowiedzialne za incydent osoby się nie odnajdą, kwestią recyklingu zająć będzie musiało się miasto.

- Jeżeli nie znajdzie się właściciel, to niestety utylizacja materiałów zostanie przeprowadzona na koszt samorządu lokalnego, w tym przypadku miasta Bydgoszcz - powiedział kpt. Karol Smarz.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: strona na Facebooku "Bydgoszcz 998" (facebook.com/Bydgoszcz998)

Powiązane