wtv.pl > Zasiłek Opiekuńczy

Zasiłek Opiekuńczy

Zasiłek opiekuńczy jest daniną wprowadzoną przez wzgląd na kryzys epidemiczny. Podstawę wymiaru zasiłku dla pracownika stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie za okres ostatnich 12 miesięcy kalendarzowych

Zasiłek opiekuńczy
19.03.2022 08:50 Rząd opublikował rozporządzenie w sprawie zasiłku opiekuńczego. Ważne informacje

Zasiłek opiekuńczy ponownie został wydłużony. Na mocy najnowszego rozporządzenia rządu wypłaty świadczenia będą obowiązywać przynajmniej do 25 czerwca. Wydano także specjalny komunikat dla rodziców. Warto się zainteresować, by nie stracić dodatkowych środków na życie. Wypłaty zasiłku opiekuńczego zostały wydłużone do 25 czerwca na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 2 czerwca w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19. Rozporządzenie składa się jedynie z dwóch artykułów. Po publikacji dokumentu specjalny komunikat wydano także za pośrednictwem oficjalnej strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zasiłek opiekuńczy
19.03.2022 08:19 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jednak tylko do 18 kwietnia. Istnieją wyjątki

19 kwietnia dojdzie do wznowienia prac przedszkoli i żłobków. Dotychczas, przez wzgląd na trzecią falę zachorowań, placówki te były otwarte jedynie dla dzieci m.in. medyków, walczących z pandemią na tzw. "pierwszej linii", a także na dzieci samych pracowników przedszkoli i żłobkówTymczasem, zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami, zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 25 kwietnia. Część opiekunów obawia się potrzeby składania poprawek we wnioskach, składania nowych dokumentów lub konieczności rezygnowania z opieki żłobkowo-przedszkolnej do wyznaczonego terminuJak się dowiedzieliśmy, zasiłki będą wypłacane za okres do 18 kwietnia. Na kwoty za okres od 18 do 25 kwietnia mogą liczyć rodzice dzieci z niepełnosprawnościami oraz rodzice, którzy nie mogą posłać pociech do placówek przez wzgląd na wybuch ogniska zachorowańAdam Niedzielski zaskoczył opinię publiczną najnowszą deklaracją w sprawie odmrażania systemu opieki nad najmłodszymi obywatelami kraju. Okazuje się, że już od 19 kwietnia dzieci będą mogły powrócić do żłobków i przedszkoli. Nagła deklaracja wywołała zaniepokojenie co do zasiłku opiekuńczego. Postanowienie Prawa i Sprawiedliwości koliduje z datą wypłacania pieniędzy. Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką prasową Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, by wyjaśnić, co dalej z zasiłkiem opiekuńczym wobec decyzji o otwarciu żłobków i przedszkoli. Małgorzata Czerepak, bo o niej mowa, krok po kroku podała, czego należy się spodziewać.