wtv.pl > Zarobki

Zarobki

ogół wydatków pieniężnych i innych świadczeń wypłacanych pracownikom z tytułu zatrudnienia w podmiocie gospodarczym.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 08:59 Polski Ład podwyższy 500 plus do 900 plus. Nowy dodatek tylko dla niektórych

500 plus już niebawem zamieni się w 900 plus. Wszystko za sprawą Polskiego Ładu. Zgodnie z deklaracjami rządu już od przyszłego roku rodzice mają otrzymać bowiem dodatkowe 400 zł. Jednak nie do każdego trafią pieniądze.

wtv
19.03.2022 08:26 Luka płacowa. Mężczyzna z wyższym wykształceniem zarabia o 1777 zł więcej niż kobieta o tych samych kwalifikacjach

Zarobki w Polsce to temat, o którym wciąż głośno się nie mówi. Pieniądze nie pojawiają się w rozmowach rodzinnych, w pracy, bo przecież nie wypada, jeszcze ktoś pozazdrości nam wyższych lub pojawią się nieporozumienia. Skoro więc o zarobkach się nie mówi w kontekście osobistym, a jedynie grupowym (tzn. podwyższaniu płacy minimalnej czy wzrastaniu średniej pensji), to skąd wiadomo, jak wyglądają zarobki wśród kobiet i mężczyzn?Od lat kwestia niższych zarobków wśród kobiet zarówno liberałowie jak i konserwatyści próbowali włożyć między bajki. Według wszelkich zasad, to nie powinien być problem - kobieta tak samo wykształcona nie powinna mieć problemu z zarabianiem na tym samym poziomie, co jej męscy koledzy na tym samym stanowisku. Statystyki pokazują jednak zjawisko niepokojące i zupełnie nieprzystające do tego, co chcieliby widzieć zaprzeczający.