wtv.pl > Trąba Powietrzna

Trąba Powietrzna

trąba powietrzna

trąba powietrzna
19.03.2022 09:19 WP rozmawiało z mieszkańcami Librantowej po trąbie powietrznej. Miejscowość staje na nogi

Trąba powietrzna nad małopolską wyrządziła poważne szkody. W Librantowej w woj. małopolskim i w pobliskiej Koniuszowej ofiarą żywiołu stało się aż 70 budynków. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W rozmowie z Wirtualną Polską, pan Ryszard opowiedział o tym, co spotkało mieszkańców. Potem w miejscowości wizytował również Mateusz Morawiecki.

Trąba powietrzna
19.03.2022 09:18 Trąba powietrzna w Żorach i Warszowicach. Przerażające zdjęcia

Trąba powietrzna w Żorach i Warszowicach w woj. śląskim. Żywioł widoczny był z wielu kilometrów. Najprawdopodobniej twór jest mezocyklonem, który powstał z minikomórki burzowej.

Unsplash/Nikolas Noonan - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 09:08 Włochy. Trąba powietrzna spustoszyła wyspę. Są ofiary i ranni

W piątek wieczorem przez włoską wyspę Pantelleria niedaleko Sycylii przeszła trąba powietrzna. 2 osoby zginęły, a 9 zostało rannych. Stan niektórych z nich jest ciężki. Żywioł zniszczył także domy mieszkalne i samochody.

tr ba powietrzna-2
19.03.2022 09:01 Trąba powietrzna w Lubelskiem. "W ciągu pięciu minut nie było widać świata"

Przez województwo lubelskie przeszła trąba powietrzna. Żywioł zrywał dachy i powalał drzewa. W powiecie ryckim schronisko dla zwierząt zostało niemal całkowicie zniszczone. "Część kojców pofrunęła w pola".W samą niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek gwałtowna burza przeszła przez powiat rycki i łukowski na Lubelszczyźnie. Tylko w okolicy Ryk strażacy odnotowali przeszło 50 zdarzeń – poinformował tvn24.pl.Żywioł powalał drzewa, część z nich wyrywając z korzeniami. Zawieja zrywała też dachy z budynków.

Straż pożarna
19.03.2022 08:59 Trąba powietrzna przeszła nad Rzeszowem? Musiała interweniować straż pożarna

Trąba powietrzna pojawiła się czwartkowym popołudniem w Rzeszowie? Budzący grozę żywioł widać na nagraniach mieszkańców. Ulewa była tak silna, że interweniować musiała straż pożarna.

Pogoda
19.03.2022 08:58 Niebezpieczna pogoda w weekend. W wielu miejscach zagrzmi, mogą pojawić się też trąby powietrzne

Dla wielu osób nadchodzi pogodowo trudny weekend. W niektórych miejscach powrócą upały, które mogą potem zostać przerwane burzami i ulewnym deszczem. Nie wyklucza się również powstania trąb powietrznych. Największe problemy wystąpią ponownie na południu Polski, ale upalnie będzie głównie na wschodzie.