wtv.pl > Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz jest miastem na prawem powiatu w województwie małopolskim.

Nowy Sącz
19.03.2022 09:20 Nowy Sącz. Zaatakowali przypadkowego przechodnia. Jeden go trzymał, drugi go bił

Nowy Sącz. 31-letni mężczyzna został brutalnie pobity. Jeden napastnik go trzymał, by drugi mógł wymierzać ciosy. Policja po godzinie od zgłoszenia ustaliła tożsamość i zatrzymała sprawców. Grozi im kolejno do 3 i 5 lat pozbawienia wolności.Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 2 czerwca w okolicach godziny 17:30. Przy ulicy Promiennej w Nowym Sączu 31-latek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Z relacji pokrzywdzonego trudno wskazać, co doprowadziło do wymiany zdań. Po chwili mieszkaniec Nowego Sącza został obezwładniony przez pierwszego napastnika. Drugi zadawał uderzenia. W trakcie zajścia 31-latkowi zniszczono okulary.

nowy sącz - nie żyje biznesmen
19.03.2022 09:06 Nowy Sącz. Znany biznesmen Stanisław Kosoń zginął w wypadku

Stanisław Kosoń najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą. Jego auto uderzyło w bariery energochłonne. Biznesmen był m.in. prezesem spółki CD Locum. Miał 57 lat.Do tragicznego wypadku doszło w piątek 3 września tuż przed godziną 15:00. Lexus jadący autostradą A4 w Paszczynie koło Dębicy nagle zjechał z pasa i uderzył w bariery.Mimo podjętej reanimacji kierowca pojazdu zginął na miejscu.

śmigłowiec LPR (2)
19.03.2022 09:04 Śmiertelny wypadek na drodze krajowej 75. Nie żyją dwie osoby, wśród rannych są dzieci

Tragiczny wypadek w miejscowości Witowice Górne. Na drodze krajowej 75 doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Dwie osoby zginęły na miejscu. Cztery zostały ranne, w tym dzieci.– Zdarzenie miało miejsce w okolicy godziny 15:10 w Witowicach Górnych, na drodze krajowej 75 – poinformował w rozmowie z redakcją wtv.pl sierż. Paweł Kobiałka z Zespołu Prasowego KWP w Krakowie. Z ustaleń wynika, że kierujący toyotą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na inny pas ruchu i zderzył się z autobusem jadącym do Nowego Sącza.

zalane ulice
19.03.2022 08:57 Nawałnica nad Nowym Sączem. Miasto po raz kolejny znalazło się pod wodą

Pogoda znów stała się niebezpieczna. Minionej doby nad Nowym Sączem przeszła silna i gwałtowna nawałnica. W ciągu kilku chwil ulice miasta zaczęły przypominać potoki. Strażacy wyjeżdżali do akcji kilkadziesiąt razy.27 lipca nad Małopolskę nadciągnęły burze, które doprowadziły do licznych podtopień na terenie województwa. Najgwałtowniejszy obrót nawałnice przyjęły nad Nowym Sączem, gdzie tuż po 17:00 doszło do ulewnych deszczy.Kilkanaście minut okazało się wystarczające, by budynki mieszkalne i gospodarcze w mieście zostały podtopione.

Nowy Sącz
19.03.2022 08:56 Nawałnica w Nowym Sączu. Ulice zalane jak w Niemczech i Belgii

Nowy Sącz. Kolejne rekordowe opady w ciągu tego miesiąca. Ulice są całkowicie zalane i wyglądają jak te w Niemczech i Belgii. Podobnie jest w okolicznych miejscowościach, m.in. w Czerńcu.Wcześniej IMGW zapowiadało na tym obszarze czerwone alerty związane z gwałtownymi burzami.

woda
19.03.2022 08:55 Powódź błyskawiczna w Nowym Sączu. Woda zalewała posesje i drogi, porwała także samochód z kierowcą w środku

W Nowym Sączu i okolicach doszło do powodzi błyskawicznej. Gwałtowne opady deszczu doprowadziły do wystąpienia wód z potoków i rzeczek, wskutek czego doszło do zalania dróg oraz posesji. Strażacy musieli pracować całą noc oraz dzisiejszy dzień. Nieokiełznany żywiołNa Sądecczyźnie doszło do powodzi błyskawicznej. Jak wyjaśnia na swojej stronie na Facebooku Sieć Obserwatorów Burz, polega ona na tym, że "mniejsze cieki wodne występują ze swoich koryt powodując liczne zalania i podtopienia". Tego rodzaju zjawiska wystąpiły m.in. w gminach Grybów, Łososina Dolna i Korzenna oraz w Nowym Sączu. Gwałtowna ulewa doprowadziła do całkowitego paraliżu wielu z dróg. Straż pożarna wyjeżdżała do zdarzeń 70 razy, choć zgłoszeń otrzymała ponad 240. Dotyczyły one jednak incydentów występujących niedaleko siebie, stąd straż pożarna kończąc jedną akcję, natychmiastowo przystępowała do drugiej. Służby zajmowały się m.in. usuwaniem przeszkód, które pojawiły się na drogach, a także dostarczaniem mieszkańcom worków z piaskiem, które posłużyły do zabezpieczania ich posesji. Samochód porwany przez wodę Na granicach miejscowości Mogilno i Paszyn doszło do groźnego incydentu. Przepływająca z dużą prędkością przez ulice woda porwała auto, w którym znajdował się mężczyzna. Groźnych incydentów było jednak znacznie więcej - woda utrudniała poruszanie się pojazdów oraz wdzierała się do budynków mieszkalnych. Jeszcze dziś straż pożarna podejmowała interwencje mające na celu wypompowanie wody zalegającej w budynkach oraz na drogach. To nie koniec obfitych deszczów na Sądecczyźnie. Synoptycy zapowiadają kolejne już w najbliższych dniach. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Straż interweniowała ponad 5 tys. razy. Niespokojna noc z piątku na sobotęKraków: nawałnica nieomal zniszczyła samochody, w których siedzieli pasażerowie. Musieli uciekaćParaliż na kolei. Skutki nawałnicy widać w całej Polsceźródło: radiozet.pl, wtv.pl, facebook.com/Sieć Obserwatorów Burz zdjęcie główne: Facebook / RDN Nowy Sącz

jarosław kaczyński - mural
19.03.2022 08:55 Mural z Jarosławem Kaczyńskim. "Miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem"

Na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu pojawił się mural z Jarosławem Kaczyńskim, na którym prezes PiS trzyma w ręku pęk czerwonych róż. Obok widnieje fragment Ewangelii według św. Jana. To kolejna część akcji "Serial na Węgierskiej".Rozpoczęta w roku 2018 przez artystę o pseudonimie Mgr Mors inicjatywa co jakiś czas owocuje nowym muralem, który pojawia się na ścianie pod mostem kolejowym przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu.Malarz nawiązuje w ten sposób do aktualnych wydarzeń zarówno lokalnych, jak i tych z kraju czy ze świata.Akcja nosi jakże wymowną nazwę "Serial na Węgierskiej", a w trakcie ostatnich lat mieszkańcy mogli podziwiać wizerunki choćby Jana Pawła II, Roberta Lewandowskiego czy Tadeusza Rydzyka. Nie zabrakło też Kevina. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Mgr Mors (@mgrmors) Tym razem na słynnej ścianie w Nowym Sączu pojawił się sam prezes Prawa i Sprawiedliwości.