wtv.pl > Polska > Nowy Sącz. Zaatakowali przypadkowego przechodnia. Jeden go trzymał, drugi go bił
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Nowy Sącz. Zaatakowali przypadkowego przechodnia. Jeden go trzymał, drugi go bił

Nowy Sącz
Zdjęcie ilustracyjne: STAFAN KROLIKOWSKI/East News

Nowy Sącz. 31-letni mężczyzna został brutalnie pobity. Jeden napastnik go trzymał, by drugi mógł wymierzać ciosy. Policja po godzinie od zgłoszenia ustaliła tożsamość i zatrzymała sprawców. Grozi im kolejno do 3 i 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 2 czerwca w okolicach godziny 17:30. Przy ulicy Promiennej w Nowym Sączu 31-latek został zaczepiony przez dwóch mężczyzn. Z relacji pokrzywdzonego trudno wskazać, co doprowadziło do wymiany zdań.

Po chwili mieszkaniec Nowego Sącza został obezwładniony przez pierwszego napastnika. Drugi zadawał uderzenia. W trakcie zajścia 31-latkowi zniszczono okulary.

Nowy Sącz. Zatrzymano sprawców napaści. Staną przed sądem

"Dyżurny sądeckiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu natychmiast skierował tam policyjnych wywiadowców" - czytamy w komunikacie służb z Nowego Sącza.

Na miejscu podjęto wstępne czynności, a po przyjęciu zeznań pokrzywdzonego udało się sporządzić rysopis sprawców. Rozpoczęto poszukiwania, które zostały zakończone już po godzinie.

Napastników znaleziono w niewielkiej miejscowości Piątkowa. Doszło do zatrzymania oraz przewiezienia do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Sprawcy pobicia spędzili noc w policyjnej celi. Następnie prokurator postawił im zarzuty. Obaj będą odpowiadać przed sądem za wyczerpanie znamion artykułu 158 Kodeksu karnego. Mężczyzna, który zniszczył okulary 31-latka, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

4 czerwca prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zadecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Oskarżonych objęto policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego

Za samo pobicie mężczyźni mogą trafić do więzienia na 3 lata. Zniszczenie mienia grozi zaś karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV, KPP w Nowym Sączu

Powiązane