Jeden SMS i możesz pożegnać się ze swoimi oszczędnościami. Policja w Myślenicach pokazuje nowy sposób działania oszustów. Fałszywa poczta głosowa i wiadomość, która nie istnieje. Policja apeluje o ostrożność."Poczta głosowa: masz 1 pocztę głosową". Jedno zdanie, link i przypadkowe skróty sprawią, że stracisz oszczędności swojego życia.Myślenicka policja pokazała, jak wyglądają wiadomości SMS wysyłane przez złodziei korzystających z najnowszej wersji scenariusza oszustwa. Wiadomość jest łudząco podobna do komunikatu wysyłanego w przypadku nagrania się rozmówcy na pocztę głosową.
Wjechał do sklepu na wózku inwalidzkim, schował whisky i nie chciał za nie płacić. Ochroniarzy potraktował gazem i dopiero policja go zatrzymała. Szybko wyszło na jaw, że 51-latek z Lublina nie porzebował wózka do poruszania się.Niecodzienna akcja policji w Lublinie. Funkcjonariusze wezwani zostali do marketu, gdzie mężczyzna na wózku inwalidzkim dokonał kradzieży i zaatakował ochroniarzy.Na zdjęciu policyjnym dokumentującym zdarzenie widać, że 51-letni mieszkaniec Lublina stoi o własnych siłach. O co chodzi?
Wiele Polek i Polaków otrzymuje na swoje telefony komórkowe niebezpiecznego SMS-a. Po wejściu w link znajdujący się w treści instaluje się aplikacja, która wkrótce może wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Uwaga! Niebezpieczne SMS-yHakerzy nie odpuszczają. Coraz więcej Polek i Polaków otrzymuje niebezpiecznego SMS-a, który może doprowadzić do kradzieży. Na pozór wygląda on bardzo niewinnie i może sprawiać wrażenie, że jego nadawcą jest operator lub automatyczna skrzynka pocztowa. "Poczta glosowa: Masz 1 nowa poczte glosowa. Przejdź do [tu adres strony internetowej]" - to treść wiadomości, którą otrzymuje coraz więcej użytkowników telefonów komórkowych w Polsce. Po naciśnięciu linku automatycznie zainstaluje się nam aplikacja - rodzaj złośliwego oprogramowania, które wkrótce przyczynić się może do udostępnienia złodziejom danych naszego konta. W konsekwencji dojść może do wykradzenia naszych funduszy. Co zrobić, by uniknąć zagrożenia?Radczyni prawna Małgorzata Kurowska w rozmowie z Polsat News tłumaczy, że nasza opieszałość jest jak woda na młyn dla hakerów żądnych pieniędzy. - Jesteśmy nieprzyzwyczajeni i zdarza się coraz częściej, że ataki tego typu są przeprowadzane - wyjaśniała prawniczka. - Z uwagi na pośpiech, niską ostrożność i brak świadomości padamy ofiarą tego rodzaju działań - dodała. Jak stwierdziła, warto zabezpieczyć swoje urządzenie odpowiednim hasłem, a podczas instalowania aplikacji upewniać się, czy program na pewno potrzebuje od nas danych, których żąda. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Emerytalne 500 plus już wkrótce trafi do najbardziej potrzebujących. Trzeba spełnić określone warunkiZUS przypomina. Zwolnienie lekarskie można otrzymać SMS-em lub e-mailemOszustwo na kryptowaluty. 68-latek z Lęborka stracił blisko 100 tys. złźródło: polsatnews.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jan Vašek/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne
Na zaskakującą kradzież natknęli się z policjanci z Tarnowskich Gór. Każdego dnia 65-latek wyjmował jedną kostkę brukową z nieczynnego dworca kolejowego. Jego wybryk wyszedł na jaw dopiero po półtora roku. Teraz grozi mu więzienie.