wtv.pl > Eleni

Eleni

Eleni Tzoka wokalistka pochodzenia greckiego. Od 40 lat prowadzi karierę solową. Wcześniej partycypowała w ramach zespołu Prometheus oraz w szkolnej inicjatywie Niezapominajki. W 1994 roku musiała pogodzić się z tragedią w postaci utraty ukochanej córki - Afrodyty - zamordowanej przez swojego ówczesnego partnera. Dziś gra koncerty głównie dla społeczności katolickiej.

Eleni
19.03.2022 08:47 Eleni wzięła udział w koncercie TVP z okazji rocznicy postrzelenia Jana Pawła II

Eleni od dawna nie występowała na scenie. Poza niszowymi wydarzeniami, które odbywały się w ramach wspólnoty religijnej, gwiazdę mogliśmy obserwować u boku Tadeusza Rydzyka podczas pielgrzymek na Jasną Górę, gdzie także raczyła społeczność swoim nieocenionym talentem. Tym razem Jacek Kurski zaprosił artystkę na koncert z okazji rocznicy zamachu na Jana Pawła II. O koncercie, a właściwie widowisku "Modlę się i przebaczam", poinformowało Centrum Informacji TVP. Co ciekawe, Eleni była jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszych gości Jacka Kurskiego. Wszystko przez wzgląd na charakter przedsięwzięcia, które jest poświęcone wybaczaniu naszemu winowajcy.

Eleni
19.03.2022 08:45 Eleni zdecydowała się na wyjątkowy gest po śmierci Krzysztofa Krawczyka

Eleni, choć zbyt często o tym nie mówi, od lat bardzo blisko przyjaźniła się z Krzysztofem Krawczykiem. Po jego śmierci wokalistka postanowiła zebrać się na poruszający gest. Wykupiła msze gregoriańskie w intencji zmarłego twórcy.Eleni zamówiła msze gregoriańskie w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach. Grotniki są niewielką wsią letniskowo-wypoczynkową, ulokowaną na terenie województwa łódzkiego. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego gminę zamieszkuje niewiele ponad 500 mieszkańców i mieszkanek.