wtv.pl > Gwiazdy > Eleni zdecydowała się na wyjątkowy gest po śmierci Krzysztofa Krawczyka
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:45

Eleni zdecydowała się na wyjątkowy gest po śmierci Krzysztofa Krawczyka

Eleni
TRICOLORS/East News

Eleni, choć zbyt często o tym nie mówi, od lat bardzo blisko przyjaźniła się z Krzysztofem Krawczykiem. Po jego śmierci wokalistka postanowiła zebrać się na poruszający gest. Wykupiła msze gregoriańskie w intencji zmarłego twórcy.

Eleni zamówiła msze gregoriańskie w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach.

Grotniki są niewielką wsią letniskowo-wypoczynkową, ulokowaną na terenie województwa łódzkiego. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego gminę zamieszkuje niewiele ponad 500 mieszkańców i mieszkanek.

Eleni wykupiła msze w intencji Krzysztofa Krawczyka

Tuż po śmierci Krawczyka Eleni udzieliła wywiadu dla Wirtualnej Polski, w którym opowiedziała o łączącej ją z artystą relacji.

- Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o życiu, o śmierci [...]. Przeplatały się te rozmowy z tym, nad czym pracowaliśmy, nagrywaliśmy - wspominała.

Eleni wyraziła przekonanie, że Krzysztof Krawczyk nigdy nie przeminie w pamięci Polek i Polaków. Ocenia go jako fantastycznego człowieka o dużym poczuciu humoru. Przypomniała o licznych przejściach, przez które musiał przejść twórca.

- Te doświadczenia [...] bardzo go wzmocniły, bo był twardym człowiekiem - deklarowała, po czym dodawała - Dążył do swojego celu.

Sama Eleni nie miała łatwego życia. Przed laty musiała mierzyć się ze stratą córki, zabitej, a wcześniej porwanej przez toksycznego chłopaka. W kryzysie wokalistce pomogła właśnie wiara oraz samo wybaczenie sprawcy morderstwa.

Msza święta gregoriańska to 30 mszy odprawianych dzień po dniu w intencji zmarłych. Wierni podczas nabożeństw modlą się o odpuszczenie grzechów. Praktyka ta została zainicjowana w VI wieku przez papieża Grzegorza I Wielkiego.

Pierwsza ceremonia ruszyła 1 maja.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska]

Powiązane