wtv.pl > Ceny

Ceny

Ceny

Ceny paliw w kraju nieustannie wzrastają
19.03.2022 09:19 Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach benzynowych. Analitycy nie ukrywają, że będzie jeszcze drożej

Polacy nieustannie płacą coraz więcej za paliwo na stacjach benzynowych. Nic nie wskazuje na to, że trend ten ulec ma zmianie. Analitycy prognozują, że w przyszłym tygodniu ceny paliw mogą po raz kolejny wzrosnąć. Skala nadchodzących zmian cen paliw to nawet o 5-10 groszy więcej na każdym litrze.Wszyscy posiadacze samochodu z niepokojem podjeżdżają na stację benzynową. Ceny paliw z każdym tygodniem są coraz wyższe. Analitycy nie ukrywają, że będzie jeszcze drożej.Nadchodzący tydzień po raz kolejny przyniesie ze sobą wzrost cen paliw. BM Reflex badający rynek paliwowy informuje, że jest to bezpośrednio związane ze wzrostem cen hurtowych, mającym miejsce od początku czerwca.

Ceny w sklepach są coraz wyższe. Inflacja nie daje za wygraną
19.03.2022 08:51 15 złotych za trzy bochenki chleba. Drożyzna galopuje, ale sprzedawcy mówią też o czymś innym: "Proszę zwrócić uwagę na gramaturę"

W Polsce króluje inflacja, która nieustannie podnosi ceny podstawowych produktów. Niestety to nie koniec podwyżek w najbliższym czasie.Nie brakuje komentarzy, w których wracający z zakupów Polacy skarżą się na wysokie ceny. Inflacja nie daje za wygraną i wszystko wskazuje na to, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.Ceny warzyw i owoców zaskakują. Produkty sezonowe takie jak szparagi, kapusta, truskawki i kalafiory nie wpisują się w dotychczasowy trend i ich cena nie spada.Średnia cena kapusty kształtuje się na poziomie 5 złotych, a za kalafior zapłacić trzeba nawet około 7 złotych, co dla znawców rynku warzywnego jest znakiem obecnej sytuacji.