Brexit jest, początkowo potocznym, określeniem na trwający od 2016 roku proces opuszczania Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Pojęcie to jest zlepkiem słów Britain (Wielka Brytania) i exit (wyjście/opuszczenie). Po raz pierwszy miało zostać użyte w 2012 roku, a więc na długo przed realnym początkiem procesu, przez prezesa zespołu doradców Influence, Petera Wildinga. Tożsame pojęcia, określające wychodzenie innych państw ze wspólnoty, pojawiały się w języku potocznym w niektórych krajach Europy (przykładowo, polexit w Polsce).
Wielka Brytania. Od 1 października zmienią się zasady wjazdu do kraju. Większość obywateli Unii Europejskiej, w tym Polski, będzie mogła wjechać na miejsce jedynie posiadając paszport. Będą jednak od tej reguły wyjątki - niektórzy wciąż będą mogli podróżować tylko z dowodem osobistym. Mimo tej możliwości, konsulat zachęca, by podróżować z paszportem, który jest bardziej pewnym środkiem, pozwalającym na przejazd.
Wielka Brytania. Ogromne problemy konsumentów - ze względu na brak kierowców cystern i ciężarówek, w całym kraju ogłoszono problemy z dostępem do paliwa i dostawami do sklepów. Rząd obawia się, że podobne problemy mogą pojawić się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy panuje wzmożony ruch zakupowy.