wtv.pl > Bp Antoni Długosz

Bp Antoni Długosz

Antoni Józef Długosz – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk teologicznych, biskup pomocniczy częstochowski w latach 1994–2016, od 2016 biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

Bp Antoni Długosz usprawiedliwia księży pedofilii i biskupów niezgłaszających przestępstw seksualnych
10.11.2022 19:24 Bp Antoni Długosz przyrównuje księży pedofilii do synów marnotrawnych. To "zaplanowany atak na biskupów"

Ujawnianie skandali pedofilskich w Kościele katolickim to "zaplanowany atak na biskupów". Księża dopuszczający się pedofilii i molestowania to biblijni "synowie marnotrawni". Natomiast zgłaszanie tych przestępstw członków Kościoła władzom to "sprzeniewierzanie się swemu powołaniu". Takie stwierdzenia bp Antoni Długosz przekazał wiernym podczas Apelu Jasnogórskiego.- Z wielkim bólem przeżywamy zaplanowany atak na biskupów. Wiąże się to z oskarżeniami, że niektórzy z nich zlekceważyli zatroskanie o skrzywdzonych przez księży ludzi, bagatelizując sprawców tych czynów - powiedział bp Antoni Długosz.Hierarcha Kościoła bagatelizował fakt wykorzystywania seksualnego nieletnich przez księży. Próbował udowodnić, że zarzuty dotyczące niezgłaszania przestępstw są uzasadnione biblijnie. Na słowa bp. Antoniego Długosza zareagował szef komisji pedofilii. Jakie jeszcze poglądy na temat grzechów swoich podwładnych ma biskup?

Antoni Długosz
19.03.2022 09:01 Bp Antoni Długosz wydał oświadczenie. Przeprasza za słowa dot. pedofilii w Kościele

Biskup Antoni Długosz wystosował przeprosiny po słowach o pedofilii w Kościele katolickim. "Najszczerszą moją intencją nie było chronić przestępców" - przekonywał.Bp Antoni Długosz wywołał kontrowersje podczas Apelu Jasnogórskiego. W modlitwie odniósł się do problemu wykorzystywania seksualnego małoletnich przez księży Kościoła katolickiego. W swojej wypowiedzi mówił o zaplanowanym ataku na biskupów. Wszystko przez wzgląd na oskarżenia o tuszowaniu przestępstw popełnianych na tle seksualnym. - Kiedy ksiądz grzeszy, biskup wzywa go na rozmowę, upomina, wyznacza pokutę - grzmiał.