wtv.pl > Abp Henryk Hoser

Abp Henryk Hoser

Polski duchowny rzymskokatolicki nadzorujący pracę diecezji praskiej. Także pallotyn, lekarz oraz wizytator apostolski w Rwandzie.

Henryk Hoser
19.03.2022 09:00 Diecezja wydała komunikat. Podano datę pogrzebu abpa Hosera

Po śmierci abpa Henryka Hosera diecezja warszawsko-praska wydała komunikat dotyczący ceremonii pogrzebowej. 19 sierpnia o godzinie 12:00 ruszą oficjalne uroczystości. 13 sierpnia godzinach popołudniowych zmarł abp Henryk Hoser. Od 30 lipca duchowny przebywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. Wówczas jego stan określono jako ciężki. O śmierci duchownego pisaliśmy chwilę po wydaniu oficjalnego komunikatu.

Andrzej Duda o abp Henryku Hoserze
19.03.2022 09:00 Andrzej Duda pożegnał zmarłego arcybiskupa Henryka Hosera. W mediach społecznościowych zamieścił wymowny wpis

Andrzej Duda zamieścił na Twitterze wpis, w którym odniósł się do śmierci abpa Henryka Hosera. Zaznaczył, że jego zdaniem odejście kapłana jest ogromną stratą zarówno dla Kościoła, jak i dla Polski. Wpis prezydenta w mediach społecznościowych pojawił się z samego rana. Odejście abpa Hosera W piątek, w godzinach wieczornych zmarł abp Henryk Hoser, emerytowany duszpasterz diecezji warszawsko-praskiej. W mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się wpisy, w których wierni żegnali kapłana. Wspomnienia i wyrazy szacunku pojawiły się ze strony m.in. ks. Isakowicza-Zaleskiego, działaczki Kai Godek, dziennikarki Marzeny Nykiel, czy Krystyny Pawłowicz. Dziś rano wpis w podobnym tonie pojawił się również w mediach społecznościowych prezydenta Polski. Andrzej Duda żegna- Odejście Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera do Domu Ojca to dla Polski i Kościoła duża strata - napisał prezydent. - Będzie brakowało tego mądrego Kapłana o wielkiej wiedzy i sile ducha - dodał. - Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie! RiP - zakończył swój wpis Andrzej Duda. Odejście Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera do Domu Ojca to dla Polski i Kościoła duża strata. Będzie brakowało tego mądrego Kaplana o wielkiej wiedzy i sile ducha. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie! RiP— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) August 14, 2021 Abp Henryk Hoser zmarł w wieku 78 lat. W ostatnim czasie często chorował, wskutek czego był hospitalizowany. W maju trafił do szpitala po powikłaniach dotyczących przebycia Covid-19. 29 lipca ponownie znalazł się w placówce medycznej. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.Artykuły polecane przez redakcję WTV:Nie żyje abp Henryk HoserBp Antoni Długosz przyrównuje księży pedofilii do synów marnotrawnych. To "zaplanowany atak na biskupów"Sondaż. Ponad 90 proc. Polaków nie chce finansowania Kościoła z podatkówźródło: wtv.pl zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk/Reporter

Henryk Hoser
19.03.2022 09:00 Śmierć abp Henryka Hosera. Kuria wydała oświadczenie

Diecezja warszawsko-praska wydała pilne oświadczenie. Podali kolejne informacje o śmierci Henryka Hosera. Trwa planowanie uroczystości pogrzebowych. Tuż przed godziną 21 Pallotyni potwierdzili doniesienia o śmierci abp Henryka Hosera. Kilka minut później diecezja wydała komunikat, zawierający szczegółowe informacje.

Hoser
19.03.2022 08:58 Abp Henryk Hoser trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

Diecezja Warszawsko-Praska wydała pilny komunikat w sprawie księdza arcybiskupa Henryka Hosera. Emerytowany kapłan ponownie znalazł się w szpitalu. Do nagłego pogorszenia stanu zdrowia abpa Hosera doszło 29 lipca. Już 30 lipca na oficjalnej stronie diecezji ukazał się bardzo ważny komunikat.Informacji o stanie zdrowia udzielił biskup Romuald Kamiński. - Stan Księdza Arcybiskupa Seniora jest poważny - ujawnił.

Abp Henryk Hoser
19.03.2022 08:46 Abp Henryk Hoser trafił do szpitala. Ma powikłania

Abp Henryk Hoser po raz kolejny trafił do szpitala. Ze względu na powikłania po koronawirusie, musi po raz kolejny mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Wierni opiekujący się arcybiskupem seniorem proszą o modlitwę w jego intencji. Duchowny po raz pierwszy trafił do szpitala na początku kwietnia.

wtv
19.03.2022 08:21 Abp Hoser zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Przedstawiciele kurii warszawsko-praskiej wystosowali oficjalny komunikat w sprawie abpa Henryka Hosera. Dotychczas zakażenie duchownego nie było informacją publiczną. Stało się to, dopiero gdy kapłan wymagał hospitalizacji. Medykom udało się ustabilizować stan pacjenta. 78-latek w najbliższych dniach będzie toczyć walkę nie tylko życie, ale też o powrót do pełni sił. Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia Covid-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny.Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie.Opublikowany przez Abp Henryk Hoser SAC Piątek, 2 kwietnia 2021