wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Abp Hoser zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Abp Hoser otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Stan zdrowia duchownego znacznie się pogorszył. Niezbędne było przetransportowanie go do najbliższej jednostki dla tak zwanych "pacjentów covidowych". Oficjalny komunikat

Przedstawiciele kurii warszawsko-praskiej wystosowali oficjalny komunikat w sprawie abpa Henryka Hosera. Dotychczas zakażenie duchownego nie było informacją publiczną. Stało się to, dopiero gdy kapłan wymagał hospitalizacji. Medykom udało się ustabilizować stan pacjenta. 78-latek w najbliższych dniach będzie toczyć walkę nie tylko życie, ale też o powrót do pełni sił. 

Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia Covid-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny.Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie.

Opublikowany przez Abp Henryk Hoser SAC Piątek, 2 kwietnia 2021

Abp Hoser walczy o zdrowie i życie w szpitalu. "Stan na chwilę obecną jest stabilny"

Komunikat o stanie hierarchy Kościoła katolickiego przekazano wczoraj w późnych godzinach wieczornych. "Ksiądz Arcybiskup z powodu zakażenia Covid-19 przebywa na oddziale jednego ze szpitali. Stan na chwilę obecną jest stabilny. Polecamy Księdza Arcybiskupa modlitwie" - czytamy w komunikacie kurii, udostępnionym na oficjalnej stronie abpa Hosera. 

Wieczorna publikacja zaniepokoiła warszawską społeczność wyznaniową. Słowa współczucia przedłożył między innymi Michał Lemański. Ksiądz dwukrotnie wspomniał abp Hosera w modlitwie. "Dziś Wielki Piątek Męki Pańskiej. Dowiedziałem się o chorobie arcybiskupa. W modlitwie powszechnej Liturgii wieczornej wspominałem księdza biskupa dwukrotnie. Raz w modlitwie za biskupów, a drugi raz w wezwaniu za chorych. Zdrowia życzę" - zapewnił za pośrednictwem Facebooka.

Słowa wsparcia napłynęły także ze strony osób świeckich. "Niech Dobry Bóg ma Księdza Arcybiskupa w swojej opiece i pomoże mu wgrać z wirusem" - deklaruje jedna z internautek. "Zdrowych i pogodnych świąt Wielkiej Nocy a szczególnie szybkiego powrotu do zdrowia księdzu arcybiskupowi Hoserowi" - czytamy w komentarzu kolejnej użytkowniczki społecznościowego medium. 

Sytuacja abp Hosera, choć jest stabilna, wciąż daje powody do niepokoju. W wyniku rozwoju trzeciej fali zachorowań dotychczasowo znany nam wariant koronawirusa został wyparty przez mutację brytyjską. Odmiana wyróżnia się nie tylko wysoką zakaźnością, ale też większym ryzykiem ciężkiego przebiegu. Duchowny ma zaś 78 lat, więc znajduje się w grupie ryzyka. 

Nie wiemy, czy hierarcha przyjął już szczepienie przeciwko koronawirusowi. 

Abp Henryk Hoser jest człowiekiem renesansu. Realizował się zarówno jako lekarz, jak i pallotyn, misjonarz, a także wizytator apostolski w Rwandzie. Kapłan pełnił funkcję sekretarza Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów Stolicy Apostolskiej. Nadzorował i prowadził prace specjalnego zespołu Episkopatu Polski do spraw bioetycznych. W Episkopacie pełni także obowiązki członka Komisji Duszpasterstwa. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >