wtv.pl > Polityka > Szczery wywiad Jarosława Gowina. Powiedział, że ujawni prawdę o szukaniu na niego haków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Szczery wywiad Jarosława Gowina. Powiedział, że ujawni prawdę o szukaniu na niego haków

Szczere wyznanie Jarosława Gowina na temat jego sytuacji w Zjednoczonej Prawicy
Piotr Molecki/East News

Jarosław Gowin w intrygujący sposób skomentował swoje ewentualne problemy w Zjednoczonej Prawicy. Czy koalicjanci szukają na niego haków?

Politycy Zjednoczonej Prawicy, w tym posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, nie zawsze podzielają ten sam pogląd na istotne sprawy w kwestii rządów. Potwierdza to sam były minister.

Jednocześnie w rozmowie z Onetem Jarosław Gowin podkreśla, że w koalicji rządzącej zbieżnych poglądów jest więcej niż tych dzielących polityków Zjednoczonej Prawicy.

Czy na Jarosława Gowina szuka się haków?

Zawieszenie Jarosława Gowina w prawach członka jego własnej partii ponownie zaowocowało dyskusją na temat pozycji i sytuacji lidera Porozumienia na polskiej scenie politycznej.

W czasie poprzednich zawirowań padały deklaracje, iż działania Adama Bielana (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<) wprost kierowane są przez Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowo brak poparcia dla wszystkich pomysłów Prawa i Sprawiedliwości nieustannie jest powodem rozważania przyszłości Jarosława Gowina w koalicji rządzącej.

Pytanie o szukanie haków padło również w czasie ostatniej rozmowy Jarosława Gowina z Onetem. Polityk nie zaprzeczył, że kiedyś poruszy tę kwestię.

W tym momencie swojej kariery zdecydował jednak, by nie udzielać odpowiedzi. - [...] poproszę o następne pytanie - powiedział Jarosław Gowin. Dodał jednak jedno zdanie, które dość mocno daje do zrozumienia, iż w tej kwestii ma nieco do ujawnienia.

Nie jest wykluczone, że kiedyś poznamy zakulisowe rozgrywki

Lider Porozumienia przekazał, że część informacji na temat działań wymierzonych w jego stronę może upublicznić później. - Napiszę o tym na emeryturze, w ostatnim tomie swoich wspomnień - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Onetem.

To jedno zdanie pozwala przypuszczać, że szukanie haków oraz próba zmniejszenia wpływów Jarosława Gowina to realne działania mające miejsce w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Co dalej z koalicją rządzącą?

Podczas rozmowy z Onetem Jarosław Gowin stwierdził, iż Porozumienie jest istotnym graczem na polskiej scenie politycznej. Stwierdził, że nawet opozycja, czy PiS w połączeniu tylko z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry nie są gwarantem stabilności bez jego partii.

Okazuje się, że w opinii byłego ministra PiS swojej szansy ze Zjednoczoną Prawicą bez Porozumienia szukać może w "przypadkowej większości opartej na pojedynczych uciekinierach” z innych klubów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Onet zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane