wtv.pl > Świat > W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

W Peru doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W wyniku wypadku zginęło 27 górników

Tragiczny wypadek autobusu w Peru
(zdjęcie ilustracyjne) Xinhua News/East News

Dramatyczne doniesienia z Ameryki Południowej. W Peru doszło do wypadku autobusowego, w którym zginęło aż 27 osób. Liczba rannych również nie jest mała.

Podróż z pracy do domu okazała się aż dla 27 Peruwiańczyków tą ostatnią. Górnicy jadący autobusem stoczyli się w przepaść.

Na początku była mowa jedynie o 15 ofiarach śmiertelnych. Dane te szybko zostały jednak zaktualizowane. Głos zabrała firma będąca właścicielem kopalni, w której pracowali mężczyźni.

Peru: wypadek autokaru z górnikami wracającymi do domu

Do wypadku doszło około 450 km od Limy, stolicy Peru. Miejscem zdarzenia była droga pomiędzy Nasca i Puquio.

Mężczyźni wracali górską trasą po skończeniu zmiany w kopalni mieszczącej się miejscowości Arequipa. W pewnym momencie autobus wypadł z trasy i stoczył się w przepaść.

— Ubolewamy nad śmiercią 27 naszych ludzi — przekazano w komunikacie firmy Ares po wypadku autobusu.

Nie żyje 27 górników

Na ten moment bilans ofiar mówi o 27 zmarłych mężczyznach. Autobus runął w dół po 400-metrowym zboczu. Jedną ze śmiertelnych ofiar ma być kierowca.

Nieoficjalne wiadomości mówią o tym, że jest on potencjalnym sprawcą tragedii. Możliwe, że zasnął za kierowcą w czasie jazdy.

Inny brany pod uwagę scenariusz mówi o tym, że do niespodziewanej zmiany trasy pojazdu przyczynił się jego zły stan techniczny.

Górnicy wracali do domów po kilku tygodniach fizycznej pracy pod ziemią. — Mój brat wypadł przez okno i upadł na kamienie. Jest ranny, całkowicie sparaliżowany — mówiła w rozmowie z mediami siostra jednego z poszkodowanych mężczyzn.

Tragiczne wypadki w Peru

Wypadek autobusu z górnikami to kolejne tragiczne zdarzenie w Peru w ciągu ostatnich dni. Jak podaje Wirtualna Polska, 8 czerwca, również w czasie podróży autokarem, zginęło 18 osób. Pojazd stoczył się do wąwozu w regionie La Libertad.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska

Zdjęcie głównie: (zdjęcie ilustracyjne) Xinhua News/East News

Tagi: Wypadek Peru
Powiązane