wtv.pl > Polska > Pożar zakładu lakierniczego w Kowalewie. Na miejsce skierowano 21 zastępów straży pożarnej
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:19

Pożar zakładu lakierniczego w Kowalewie. Na miejsce skierowano 21 zastępów straży pożarnej

Pożar Kowalewo
czytelnicy

O godzinie 7:34 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze zakładu lakierniczego w Kowalewie w gminie Szubin (woj. kujawsko-pomorskie). Nad okolicą unosi się ciemny dym. Na miejscu znajduje się 21 zastępów straży, trwa akcja gaśnicza.

Mieszkańców Kowalewa w woj. kujawsko-pomorskim obudził dźwięk syren oraz ciężki, ciemny dym unoszący się nad okolicą. W sobotę nad ranem w zakładzie lakierniczym wybuchł pożar.

Akcja gaśnicza prowadzona przez 21 zastępów straży pożarnej nie jest łatwa. Związane jest to bezpośrednio z faktem, iż płoną chemikalia.

Pożar zakładu lakierniczego w woj. kujawsko-pomorskim

Według informacji podawanych przez dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią zgłoszenie o pożarze w lakierni w Kowalewie wpłynęło o godzinie 7:34.

Do akcji włączono strażaków z powiatów żnińskiego i nakielskiego. Z racji, iż pożar objął zakład produkujący lakiery do samochodów, na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z KM PSP w Bydgoszczy.

Na miejscu stawili się również funkcjonariusze z grupy operacyjnej komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu. Na ten moment przekazano, iż udało się zlokalizować miejsce pożaru, co znaczy, że nie rozprzestrzenia się on dalej.

Akcja gaśnicza nie należy do łatwych

Chociaż sytuacja jest już opanowana, to jeszcze przez najbliższe kilka godzin ponad 100 strażaków będzie prowadziło akcję dogaszania pożaru zakładu lakierniczego w Kowalewie.

Oficer prasowy KP PSP w Nakle nad Notecią, starszy kapitan Bartosz Walkowiak zapewnił, iż nie ma ryzyka, że płomienie przeniosą się na sąsiadujące budynki. Podkreślił jednak, że po przybyciu strażaków na miejsce sytuacja wyglądała źle.

Pomijając fakt, iż płonęły lakiery, pożar rozprzestrzenił się na dalszą część zakładu. Rozwinął się on w samym pomieszczeniu lakierni, jednak objął również halę montażowo-produkcyjną. Mowa o powierzchni 60 na 30 metrów. Według relacji oficera prasowego większość tego obszaru objęta była pożarem.

Na szczęście nikt nie ucierpiał

Działania prowadzone przez służby skupiają się obecnie na dogaszaniu pożaru lakierni w Kowalewie. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Nie było konieczne również przeprowadzanie akcji ewakuacyjnej w związku z sobotnim pożarem. Portal naklo24.pl podaje, iż mimo że trwa jeszcze akcja gaśnicza, to straty w wyniku zdarzenia są ogromne.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: znin.naszemiasto.pl, naklo24, kontakt24.tvn24.pl, Gazeta Pomorska Zdjęcie główne: czytelnik

Powiązane