wtv.pl > Polityka > Sejm zagłosuje ws. odwołania Przemysława Czarnka. Minister nie stawił się na sejmowej komisji
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Sejm zagłosuje ws. odwołania Przemysława Czarnka. Minister nie stawił się na sejmowej komisji

Wniosek o odwołanie Przemysława Czarnka
Pawel Wodzynski/East News

Już w środę zbierający się Sejm zagłosuje ws. wniosku KO o odwołanie Przemysława Czarnka z funkcji szefa MEiN. We wtorek zebrała się z kolei sejmowa komisja edukacji. Minister edukacji i nauki nie stawił się jednak na spotkaniu, choć wcześniej zapewniał, że "udowodni posłom obłudę".

21 lipca Sejm zbierze się na trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem odbudowy Pałacu Saskiego oraz budzącą ogromną emocją ustawą medialną, popularnie nazywaną ustawą anty-TVN.

Parlamentarzyści zagłosują też ws. wniosku o wotum nieufności wobec szefa MEiN Przemysława Czarnka, który złożyli posłowie KO.

"Minister zły, szkodliwy i pełen pogardy"

Wniosek o odwołanie ministra edukacji i nauki jeszcze w czerwcu został złożony przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Barbara Nowacka przekonywała wówczas, że "Czarnek musi odejść".

Jest ministrem złym i szkodliwym – argumentowała wiceszefowa klubu KO. – Pełnym pogardy i agresji.

Nowacka podkreślała, że niektóre wypowiedzi polityka o młodzieży czy osobach LGBT powinny dyskwalifikować go nawet jako parlamentarzystę, nie wspominając o pełnieniu funkcji osoby odpowiedzialnej za przyszłość polskich dzieci.

Komisja sejmowa o odwołaniu Przemysława Czarnka bez ministra

We wtorek, w okolicy godziny 15:00 rozpoczęło się spotkanie sejmowej komisji edukacji w sprawie odwołania Przemysła Czarnka z funkcji szefa MEiN. Jak podaje TVN24, ten nie stawił się jednak na posiedzeniu.

W związku z niczym nieuzasadnioną nieobecnością Czarnka posłowie opozycji zwrócili się z wnioskiem do szefowej komisji, posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, o przerwanie posiedzenia. Większością głosów PiS wniosek jednak odrzucono.

Bez względu na wynik prac komisji edukacji, która obradowała dziś bez Przemysława Czarnka, ws. wotum nieufności posłowie najprawdopodobniej zagłosują w środowy wieczór.

Warto zaznaczyć, że nieobecność szefa MEiN jest tyleż ciekawa, że sam jeszcze niedawno utrzymywał, że cieszy się z wniosku o jego odwołanie, bo na mównicy sejmowej będzie mógł "ukazać pełną obłudę posłów PO".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, TVN24 Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Powiązane