wtv.pl > Polityka > Wizyta Elżbiety Witek w Otyniu zakłócona. Za plecami pojawił się napis "TVP ŁŻE", a marszałkini skandowała "Konstytucja"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Wizyta Elżbiety Witek w Otyniu zakłócona. Za plecami pojawił się napis "TVP ŁŻE", a marszałkini skandowała "Konstytucja"

Witek
fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Sejmu

Hitem internetu stało się wystąpienie Elżbiety Witek w Otyniu (woj. lubuskie). Marszałek Sejmu zaczęła skandować z przeciwnikami "Konstytucja", dodała jednak coś od siebie. Za jej plecami pojawił się również transparent z napisem "TVP ŁŻE". - Ktoś im za to zapłacił - stwierdziła członkini PiS.

Wystąpienie Elżbiety Witek promującej Polski Ład w Otyniu przybrało niespodziewany wcześniej tor. Głos marszałkini był zagłuszany przez okrzyki przeciwników.

Polityczka Prawa i Sprawiedliwości chciała jednak przechytrzyć protestantów i dołączyła się do okrzyków "Konstytucja". Elżbieta Witek w nurcie myśli partii rządzącej wykorzystała ten moment, by podkreślić sceptyczne podejście do Unii Europejskiej. Jak to zrobiła?

Otyń: "Konstytucja", "wolne sądy" i "TVP ŁŻE" na spotkaniu z Elżbietą Witek

Hitem sieci staje się nagranie z niecodziennego spotkaniu Elżbiety Witek. Przemierza ona obecnie Polskę, promując Polski Ład. Nie wszyscy podzielają pozytywne spojrzenie na na plan PiS.

Niedawno informowaliśmy o niezbyt przyjemnym przyjęciu Mateusza Morawieckiego w Marianowie Brodowskim na Wielkopolsce. Protestujący rolnicy podkreślający, że dla nich Polski Ład nie jest korzystnym planem, byli gonieni przez policjantów po polu.

W Otyniu, gdzie Polski Ład zachwalała tym razem marszałkini Sejmu, na spotkanie z polityczką PiS również wyszli przeciwnicy. Szkło Kontaktowe TVN udostępniło nagranie, gdzie uchwycono nietypowe zachowanie Elżbiety Witek.

Głośne okrzyki "Konstytucja" doczekały się tanecznej oprawy marszałkini. Zaczęła ona w rytm sylab machać rękoma. Podeszła również do mikrofonu. - Wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Konstytucja. Konstytucja - zaczęła skandować Elżbieta Witek.

TVP ŁŻE za plecami Elżbiety Witek

Kolejnym zdarzeniem, które sprawiło, że wizyta marszałkini Sejmu w Otyniu stała się hitem sieci, jest fakt, że w kadrze kamery - tuż za plecami Elżbiety Witek - pojawił się czarny transparent.

>

Źródło: Twitter.com/SzkKontaktowe

Napis "TVP ŁŻE" było widać bardzo wyraźnie. Brakuje go jednak na oficjalnych zdjęciach udostępnionych przez polityczkę PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Przeciwnicy Elżbiety Witek zostali opłaceni? Tak przynajmniej twierdzi marszałkini

Wytłumaczenie kontrmanifestacji w Otyniu okazało się dla Elżbiety Witek proste. - To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali - mówiła w trakcie spotkania w woj. lubuskim marszałkini Sejmu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Twitter.com/SzkKontaktowe, onet.pl Zdjęcie główne: fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Sejmu