wtv.pl

fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Sejmu

Wizyta Elżbiety Witek w Otyniu zakłócona. Za plecami pojawił się napis "TVP ŁŻE", a marszałkini skandowała "Konstytucja"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Hitem internetu stało się wystąpienie Elżbiety Witek w Otyniu (woj. lubuskie). Marszałek Sejmu zaczęła skandować z przeciwnikami "Konstytucja", dodała jednak coś od siebie. Za jej plecami pojawił się również transparent z napisem "TVP ŁŻE". - Ktoś im za to zapłacił - stwierdziła członkini PiS.

Wystąpienie Elżbiety Witek promującej Polski Ład w Otyniu przybrało niespodziewany wcześniej tor. Głos marszałkini był zagłuszany przez okrzyki przeciwników.

Polityczka Prawa i Sprawiedliwości chciała jednak przechytrzyć protestantów i dołączyła się do okrzyków "Konstytucja". Elżbieta Witek w nurcie myśli partii rządzącej wykorzystała ten moment, by podkreślić sceptyczne podejście do Unii Europejskiej. Jak to zrobiła?

Otyń: "Konstytucja", "wolne sądy" i "TVP ŁŻE" na spotkaniu z Elżbietą Witek

Hitem sieci staje się nagranie z niecodziennego spotkaniu Elżbiety Witek. Przemierza ona obecnie Polskę, promując Polski Ład. Nie wszyscy podzielają pozytywne spojrzenie na na plan PiS.

Niedawno informowaliśmy o niezbyt przyjemnym przyjęciu Mateusza Morawieckiego w Marianowie Brodowskim na Wielkopolsce . Protestujący rolnicy podkreślający, że dla nich Polski Ład nie jest korzystnym planem, byli gonieni przez policjantów po polu.

W Otyniu, gdzie Polski Ład zachwalała tym razem marszałkini Sejmu, na spotkanie z polityczką PiS również wyszli przeciwnicy. Szkło Kontaktowe TVN udostępniło nagranie, gdzie uchwycono nietypowe zachowanie Elżbiety Witek.

Głośne okrzyki "Konstytucja" doczekały się tanecznej oprawy marszałkini. Zaczęła ona w rytm sylab machać rękoma. Podeszła również do mikrofonu. - Wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Konstytucja. Konstytucja - zaczęła skandować Elżbieta Witek.

TVP ŁŻE za plecami Elżbiety Witek

Kolejnym zdarzeniem, które sprawiło, że wizyta marszałkini Sejmu w Otyniu stała się hitem sieci, jest fakt, że w kadrze kamery - tuż za plecami Elżbiety Witek - pojawił się czarny transparent.

undefined

Źródło: Twitter.com/SzkKontaktowe

Napis "TVP ŁŻE" było widać bardzo wyraźnie. Brakuje go jednak na oficjalnych zdjęciach udostępnionych przez polityczkę PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Przeciwnicy Elżbiety Witek zostali opłaceni? Tak przynajmniej twierdzi marszałkini

Wytłumaczenie kontrmanifestacji w Otyniu okazało się dla Elżbiety Witek proste. - To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali - mówiła w trakcie spotkania w woj. lubuskim marszałkini Sejmu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Twitter.com/SzkKontaktowe, onet.pl Zdjęcie główne: fot. Andrzej Hrechorowicz/Kancelaria Sejmu

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]