wtv.pl > Polska > Trwają poszukiwania zabójcy z Borowców. W akcji helikoptery, konie, psy tropiące i niemal stu policjantów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:55

Trwają poszukiwania zabójcy z Borowców. W akcji helikoptery, konie, psy tropiące i niemal stu policjantów

śląsk - poszukiwany
Policja w Częstochowie

Trwa akcja poszukiwawcza mająca na celu odnalezienie Jacka Jaworka, podejrzanego o zamordowanie trzyosobowej rodziny z Borowców w powiecie częstochowskim. W procesie bierze udział niemal stu policjantów, z wykorzystaniem koni, psów tropiących i helikopterów.

Obława na podejrzanego

Pościg jest skutkiem trzykrotnego morderstwa, do jakiego doszło w nocy z 9 na 10 lipca w miejscowości Borowce nieopodal Częstochowy. Policja otrzymała zgłoszenie o trwającej w jednym z domów awanturze.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze natrafili na zwłoki kobiety i mężczyzny w wieku 44 lat oraz ich 17-letniego syna.

W domu przebywał również drugi, 13-letni syn małżeństwa, któremu udało się przeżyć masakrę. O jej dokonanie podejrzewany jest Jacek Jaworek, brat zamordowanego 44-latka.

52-letni podejrzany miał zamordować małżeństwo i ich syna wykorzystując broń palną. Od jakiegoś czasu mieszkał w domu, w którym doszło do zabójstwa.

Pościg za Jackiem Jaworkiem zaaranżowany został przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie. Ostrzeżenie przed 52-latkiem wraz z jego zdjęciem opublikowało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zmasowane siły poszukiwawcze

Z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo, jakie stanowić może dla otoczenia Jacek Jaworek, policja zdecydowała się użyć zmasowanych sił, by odnaleźć podejrzanego.

W akcji poszukiwawczej wykorzystywane są m.in. dwa helikoptery oraz dron. W poszukiwaniach bierze udział ok. 100 funkcjonariuszy.

Część ze służb to oddziały konne policji. W procesie biorą udział również psy tropiące.

Policja prosi również o pomoc wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat miejsca pobytu Jacka Jaworka. Zalecany jest kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie, pod numerem 47 858 12 55. Można też dzwonić pod nr alarmowy 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.info, wtv.pl Zdjęcie główne: Policja w Częstochowie

Powiązane