wtv.pl > Polityka > Artur Soboń obraził posłankę na żywo na antenie TVN24. Teraz polityk PiS przeprasza
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

Artur Soboń obraził posłankę na żywo na antenie TVN24. Teraz polityk PiS przeprasza

artur soboń
Jan Bielecki/East News

Artur Soboń z PiS przeprosił posłankę KO Izabelę Leszczynę. Poprzednio, w trakcie wzburzonej dyskusji dotyczącej Polskiego Ładu, wicemister aktywów państwowych w mocnych słowach skomentował wypowiedź parlamentarzystki opozycji.

Zaprezentowany w sobotę pocovidowy plan Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiony jako "Polski ład", doprowadził do ostrej wymiany zdań między posłanką Koalicji Obywatelskiej Izabelą Leszczyną a posłem PiS Arturem Soboniem.

Na antenie TVN24 parlamentarzystka oceniła, że program należy uznać za "wielkie oszustwo całej Zjednoczonej Prawicy".

Leszczyna wskazała, że przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość nie wspominało 9-procentowego podniesienia podatków dla przedsiębiorców czy osób zatrudnionych na umowie o pracę. Dodała, że na tym w jej opinii polega wspomniany Polski ład.

Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń odparł, że celem programu jest wzrost PKB o 5, a nawet 6 procent. – Rosnące dochody państwa powinny być dzielone sprawiedliwie i na tych dochodach powinni zyskiwać ci, którzy są dzisiaj w trudniejszej sytuacji materialnej – dodał.

Artur Soboń: To barbarzyństwo!

Posłanka PO oceniła, że zmarła w 2016 roku Zyta Gilowska, wicepremier w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, nie podpisałaby się pod Polskim ładem.

W życiu by w takim rządzie nie uczestniczyła i nie robiła takich rzeczy – przekonywała Leszczyna.

W odpowiedzi Soboń wskazał, że wspominanie zmarłej Zyty Gilowskiej jest "kompletnym wariactwem".

Pani zwariowała – powiedział na antenie TVN24 wiceminister aktywów państwowych. –Powinna się pani wstydzić tych słów – dodał.

Do sytuacji w niedzielny wieczór Soboń nawiązał w mediach społecznościowych. Za pośrednictwem Twittera członek PiS przeprosił Leszczynę.

Staram się w swoich wypowiedziach nie używać emocji ani mocnych słów, zapewnił. Dodał, że zrobił do wyłącznie ze względu na pamięć Zyty Gilowskiej.

Nie wmawia się zmarłym ich bieżących poglądów, zwrócił uwagę na Twitterze. To barbarzyństwo!

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVN24 | Twitter

Powiązane