wtv.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki próbuje przekonać obywateli do Polskiego Ładu memem

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Mateusz Morawiecki jest jednym z niewielu premierów, który stawia na otwartą, niekiedy żartobliwą komunikację za pośrednictwem mediów społecznościowych. Po obszernej konferencji prasowej w sprawie Polskiego Ładu przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na zaprezentowanie internautom mema, by przekonać ich do programu społeczno-gospodarczego.

"Zaprezentowaliśmy Polski Ład - wielki program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość. Chcemy, żeby wszyscy w Polsce mieli jak najlepsze warunki do godnego życia na europejskim poziomie" - możemy przeczytać we wpisie Mateusza Morawieckiego. Akcja promowania programu ma miejsce przede wszystkim w mediach społecznościowych.

Jak możemy się dowiedzieć, do głównych założeń Nowego Ładu zalicza się przeznaczenie 7% PKB na system ochrony zdrowia, obniżkę podatków dla 18 milionów Polaków, inwestycje generujące aż 500 tysięcy miejsc pracy, czy też wprowadzenie emerytury bez podatku do 2500 złotych.

Mateusz Morawiecki przekonuje do Nowego Ładu. Premier publikuje mema

Prezes Rady Ministrów postanowił skierować specjalną grafię dla osób, które bez wzgląd na natłok obowiązków nie miały możliwości zapoznania się z założeniami Nowego Ładu. Po godzinie 14, za pośrednictwem Facebooka, opublikował post, do którego dołączył mema. "Dla tych, którzy nie oglądali i nie mają czasu czytać wszystkich założeń - krótkie podsumowanie, jak działa Polski Ład" - zaczął.

Publikacja Mateusza Morawieckiego wywołała mieszane reakcje ze strony internautów i internautek. "Znając skutki waszych wcześniejszych programów, należy się zacząć bać" - zażartował jeden z nich. "Tak samo świetny mem jak wspaniały jest nowy ład. Program, który odbuduje Polskę po pandemii" - zachwalał inny uczestnik dyskusji.

Sam wpis wywołał ponad 3 tysiące reakcji i kilkaset komentarzy.

Wszystko wskazuje na to, że era prezentacji i przewijania slajdów w PowerPoincie dobiegła końca.

W Polskim Ładzie Prawo i Sprawiedliwość zamierza m.in. postawić na mieszkańców niewielkich miejscowości i wsi. Rząd szykuje kodeks rolny, który będzie oddzielał małych przedsiębiorców od tych dużych. Planowane jest podniesienie zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze oraz uwolnienie rolniczego handlu detalicznego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [WTV]

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]