wtv.pl
Kazanie księdza Natanka - 04.05.21

YouTube/ D.O.M.

Nowy absurd u ks. Natanka. Za pokutę dostaje się anioła z chórów niebieskich

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Ksiądz Natanek zbiera "Armię Pokutujących", która pomoże ocalić świat przed katastrofą ostateczną. Po przejściu postu i złożeniu ślubów czystości można otrzymać "dodatkowego anioła". W tle założonej przez suspendowanego duchownego Pustelni Niepokalanów pojawiają się wielkie pieniądze.

Wirtualna Polska postanowiła przeanalizować problem internetowych kaznodziejów, którzy dzięki sieci prowadzą swą działalność mimo ostrych głosów sprzeciwu ze strony władz Kościoła katolickiego.

W artykule wspomniano wyrzuconego z zakonu poznańskich Salezjanów ks. Michała Woźnickiego (o awanturach wszczynanych w sądzie przez duchownego, który maseczki nazywa szmatami, pisaliśmy choćby TUTAJ), a także fałszywe zakonnice z Częstochowy, które mimo braku ślubów w samym roku 2020 zebrały w datkach przeszło 120 tys. zł.

Lista nie byłaby kompletna bez księdza Piotra Natanka, pozostającego księdzem wyłącznie dla członków sekty z Grzechynii. Założyciela Pustelni Niepokalanów suspendowano w roku 2011.

Od 10 lat Natanek ma zakaz odprawiania mszy czy udzielania błogosławieństw. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu kanału w serwisie YouTube zrzeszającego kilkadziesiąt tysięcy osób.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Natanek: Kupiliby mi i helikopter

Choć interwencję w sprawie Natanka podejmował choćby metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, były duchowny niewiele robi sobie z zakazów Kościoła katolickiego. W przeszłości nie zamierzał też stosować się do przedstawionych przez hierarchę warunków cofnięcia suspensy.

Jak przypomina WP, Natanek miał odpowiedzieć Dziwiszowi, że obecny styl życia podoba mu się znacznie bardziej. Nic dziwnego. W liście do kardynała wskazywał, że gdyby w celach ewangelizacyjnych potrzebny był mu helikopter, wierni natychmiast by mu go kupili.

Zbudowana w Grzechynii Pustelnia Niepokalanów otoczona jest kamiennym murem, a na terenie zamontowano monitoring. Natanek zbudował przybytek na prywatnej ziemi, którą odziedziczył po rodzicach. W praktyce Kościół nie ma na niej zatem żadnej władzy.

Armia Pokutujących i dodatkowe anioły

Publikowane w sieci kazania Natanka każdorazowo wyświetla kilkadziesiąt tysięcy osób. Byłemu księdzu trudno odmówić osobliwej charyzmy, co pozwala mu na wygłaszanie tez tak oburzających, jak ta, według której dzieci poczęte metodą in vitro nie są ludźmi, a produktem.

Gdyby nie internet, działania "pustelników", które zdaniem Episkopatu noszą wszelkie znamiona sekty, zapewne ograniczyłyby się do rejonu Grzechynii. Dzięki sieci inicjatywy zyskują jednak nowy wymiar.

WP wylicza zrzeszające tysiące osób akcje, w tym grupę osób poszczących w intencji uchronienia Europy od Islamu czy Armię Pokutujących.

Tu do akcji wkraczają specjalne anioły. Jak podaje portal, dla wiernych, którzy złożą śluby czystości, przez 9 dni z rzędu wezmą udział w nabożeństwach, a w środy i piątki będą żyć o chlebie i wodzie, Bóg m.in. "uwolni z czyśćca dusze 15 zmarłych krewnych".

Co więcej, "w gratisie" przysługiwać będzie wówczas "dodatkowy anioł z chórów niebieskich". Co ciekawe, owego anioła można przekazać dowolnie wybranej osobie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP | WTV

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >