wtv.pl
Policjantka przyłapana

Pixabay.com/AndrzejRembowski

Policjantka przyłapana na przestępstwie w supermarkecie. Przeklejała metki z tańszych produktów na droższe

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Kobieta została złapana na gorącym uczynku podczas próby oszukania kas w jednym z supermarketów. Chcąc zapłacić za towar niższą cenę, przeklejała metki z tańszych produktów na droższe. Okazało się, że oszustka jest policjantką.

Policjantka może zostać skazana na 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka przyłapana

Wystarczy chwila rozmowy z ochroną jakiegokolwiek supermarketu, by dowiedzieć się, jak bardzo zuchwali potrafią być złodzieje chcący uniknąć płacenia za produkty ze sklepu.

Tym razem kobieta, która została złapana na gorącym uczynku, chciała zapłacić za przedmioty znajdujące się w jej koszyku. Problem polega jednak na tym, że przeznaczyć zamierzała na nie znacznie mniej pieniędzy niż wynikałoby to z ich ceny.

W tym celu postanowiła pozyskać metki znajdujące się na tańszych produktach i przekleić je w miejsce tych znajdujących się na przedmiotach, które chciała nabyć. Pech sprawił, że proceder ostatecznie nie doszedł do skutku.

Co więcej, po zidentyfikowaniu kobiety okazało się, że jest to... funkcjonariuszka stołecznej policji.

Surowa kara

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM, dzięki pomysłowi, na jaki wpadła kobieta, każdy z towarów, który chciała nabyć, miał być tańszy o 100 zł. Oszustwo nie doszło jednak do skutku.

Kobieta została zatrzymana przez ochroniarzy supermarketu przy kasach samoobsługowych. Jak udało się ustalić reporterom RMF FM, oskarżona jest policjantką zatrudnioną w Warszawie od 3 lat.

Kobieta służyć ma w wydziale zwalczania przestępczości gospodarczej. To nie uchroni jej jednak zapewne od konsekwencji swojego czynu, jakie przyjdzie jej ponieść po orzeczeniu wyroku.

Już teraz policjantka jest oskarżona przez prokuraturę o oszustwo komputerowe. Wynika to z artykułu 287 k. k., który ma być stosowany w przypadku zafałszowywania cen, jakiego dopuściła się kobieta.

Za swoje zachowanie może zostać zwolniona z pracy, a nawet otrzymać karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Rmf24.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >