wtv.pl > Polska > Policjantka przyłapana na przestępstwie w supermarkecie. Przeklejała metki z tańszych produktów na droższe
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:41

Policjantka przyłapana na przestępstwie w supermarkecie. Przeklejała metki z tańszych produktów na droższe

Policjantka przyłapana
Pixabay.com/AndrzejRembowski

Kobieta została złapana na gorącym uczynku podczas próby oszukania kas w jednym z supermarketów. Chcąc zapłacić za towar niższą cenę, przeklejała metki z tańszych produktów na droższe. Okazało się, że oszustka jest policjantką.

Policjantka może zostać skazana na 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantka przyłapana

Wystarczy chwila rozmowy z ochroną jakiegokolwiek supermarketu, by dowiedzieć się, jak bardzo zuchwali potrafią być złodzieje chcący uniknąć płacenia za produkty ze sklepu.

Tym razem kobieta, która została złapana na gorącym uczynku, chciała zapłacić za przedmioty znajdujące się w jej koszyku. Problem polega jednak na tym, że przeznaczyć zamierzała na nie znacznie mniej pieniędzy niż wynikałoby to z ich ceny.

W tym celu postanowiła pozyskać metki znajdujące się na tańszych produktach i przekleić je w miejsce tych znajdujących się na przedmiotach, które chciała nabyć. Pech sprawił, że proceder ostatecznie nie doszedł do skutku.

Co więcej, po zidentyfikowaniu kobiety okazało się, że jest to... funkcjonariuszka stołecznej policji.

Surowa kara

Jak wynika z nieoficjalnych doniesień RMF FM, dzięki pomysłowi, na jaki wpadła kobieta, każdy z towarów, który chciała nabyć, miał być tańszy o 100 zł. Oszustwo nie doszło jednak do skutku.

Kobieta została zatrzymana przez ochroniarzy supermarketu przy kasach samoobsługowych. Jak udało się ustalić reporterom RMF FM, oskarżona jest policjantką zatrudnioną w Warszawie od 3 lat.

Kobieta służyć ma w wydziale zwalczania przestępczości gospodarczej. To nie uchroni jej jednak zapewne od konsekwencji swojego czynu, jakie przyjdzie jej ponieść po orzeczeniu wyroku.

Już teraz policjantka jest oskarżona przez prokuraturę o oszustwo komputerowe. Wynika to z artykułu 287 k. k., który ma być stosowany w przypadku zafałszowywania cen, jakiego dopuściła się kobieta.

Za swoje zachowanie może zostać zwolniona z pracy, a nawet otrzymać karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Rmf24.pl

Powiązane