wtv.pl > Polska > Nowe dane dot. szczepień. Wśród 7,5 tys. hospitalizowanych pacjentów tylko 11 osób przyjęło szczepionkę
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Nowe dane dot. szczepień. Wśród 7,5 tys. hospitalizowanych pacjentów tylko 11 osób przyjęło szczepionkę

ważne
wtv.pl

Podczas gdy w Polsce stale rośnie liczba zachorowań mutacją Delta, najnowsze badania polskich lekarzy zdają się dawać powody do optymizmu. O skuteczności szczepionek przekonuje też minister Adam Niedzielski.

Powołując się na artykuł, który opublikowano w czasopiśmie "Vaccines", "Fakty TVN" podały najnowsze statystyki ws. skuteczności szczepionek przeciw koronawirusowi.

Na 7,5 tys. osób hospitalizowanych w czterech przebadanych szpitalach zaledwie 11 było w pełni zaszczepionych – podaje Gazeta.pl, powołując się na informacyjne pasmo stacji.

Jednocześnie przypomniano dane Ministerstwa Zdrowia, według których obecnie 98 procent śmiertelnych ofiar pandemii to niezaszczepieni.

Polscy lekarze dowodzą skuteczności szczepionki

Dane dotyczące skuteczności preparatów przeciw COVID-19 zaprezentował dziś równiez Adam Niedzielski, informując, że w grupie powyżej 60. roku życia, gdzie wskaźnik szczepień jest obecnie najwyższy, odsetek zachorowań mutacją Delta to tylko 14 procent.

W przypadku osób do 39 lat, gdzie niezaszczepionych jest najwięcej, jest to z kolei aż 60 procent.

Szczepionki chronią przed nowymi mutacjami koronawirusa – zapewnił na Twitterze szef Ministerstwa Zdrowia.

W podobnym tonie Niedzielski pisał przed dwoma dniami, gdy przytaczał dowód na spadek śmiertelności w Wielkiej Brytanii, gdzie wskaźnik szczepień jest stosunkowo wysoki.

Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych minister zdrowia podał z kolei dane z Polski, gdzie resort odnotował 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość – zapewnił Niedzielski i wskazał, że wzrosty będą się utrzymywać również w nadchodzących tygodniach.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, gazeta.pl, "Fakty TVN" , Twitter Zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News

Powiązane