wtv.pl
W środę ponownie zagrzmi i spadnie ulewny deszcz

(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Niespokojna noc z wtorku na środę. Ostatni dzień czerwca upłynie pod znakiem burz

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ostatnimi czasy prognoza pogody nie przynosi ze sobą zapowiedzi sielskich dni. Nad Polską nieustannie przechodzą burze, silne i gwałtowne deszcze. Upał również nie odpuszcza. Środa ponownie przynosi ze sobą poważne ostrzeżenia IMGW. Wiemy, gdzie trzeba uważać.

Ostatni dzień czerwca ponownie upłynie pod znakiem burz. Przygotować trzeba się na silne wyładowania atmosferyczne.

IMGW w związku z prognozą pogody i realnym zagrożeniem zdecydowano o wydaniu alertów II i I stopnia. Szczególnie jedna część kraju narażona jest na silne burze.

Silne burze i grad nie znikną z prognozy pogody

W ostatnim tygodniu przez Polskę przetaczał się prawdziwy żywioł. Na bieżąco informowaliśmy o nawałnicy w Poznaniu, czy zalanym parkingu w centrum handlowym w Toruniu.

Niestety środa ponownie przyniesie ze sobą niebezpieczeństwo. Szczególnie uważać muszą mieszkańcy południa, zachodu oraz części północy Polski od Słupska do Malborka.

wypadek elżbietów

Tragedia w Elżbietowie. Są najnowsze informacje ws. wypadku i śmierci 3 dzieci i 2 dorosłych

CZYTAJ DALEJ

Część kraju już we wtorek otrzymała alerty od IMGW. - Dla południowych i południowo-zachodnich krańców Polski wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem! Będą im towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h - przekazali meteorolodzy IMGW.

Środa upłynie pod znakiem burz

Eksperci ostrzegają niemal całą Polskę. - Burze występować będą w całym kraju, najbardziej intensywne na Kujawach, w Wielkopolsce, na środkowym Pomorzu oraz na południowym wschodzie Polski - napisano w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych.

Ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem wydano m.in. dla powiatów: krośnieńskiego, zielonogórskiego, wolsztyńskiego, grodzińskiego, żarskiego, nowosolskiego, wschowskiego, trzebnickiego, czy zgorzeleckiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego i wieluńskiego.

W tych regionach najniebezpieczniej będzie w nocy z wtorku na środę. W ciągu dnia zagrzmieć może w niemal całej Polsce. W ostrzeżeniach obowiązujących przez całą środę wyszczególniono powiat koniński, poznański, łódzki, sulęciński, częstochowski, tarnowski oraz przemyski, bieszczadzki i nowotarski.

Uwaga turyści, burze również nad morzem

Burze nie ominą również Gdańska i okolic. IMGW ostrzega osoby przebywające w powiatach od Słupska, przez powiaty lęborski i wejherowski, aż do powiatu nowodworskiego. Także tam wystąpią gwałtowne wyładowania. Towarzyszyć będzie im silny deszcz.

IMGW ostrzega również przed gradem. Ostatnio nagłe opady zaskoczyły w Zakopanem. Kule lodu większe od monet dosłownie zalały ulice i szlaki w Tatrach. Był to efekt pojawienia się superkomórki burzowej.

Na turystów spędzających urlop nad Bałtykiem czyha nie tylko nieobliczalna pogoda. Pojawiły się pierwsze ostrzeżenia przed sinicami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, IMGW

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News, ZOFIA BAZAK

Podobne artykuły

 (screen) IMGW

Pogoda

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Trudna pogoda w weekend

Czytaj więcej >

Pogoda

Wydano alert RCB, możliwe przerwy w dostawie prądu. Nadchodzi burza

Czytaj więcej >

Pogoda

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę zaskakująco spokojna

Czytaj więcej >

Pogoda

Nawałnica nad Nowym Sączem. Miasto po raz kolejny znalazło się pod wodą

Czytaj więcej >
Globalne ocieplenie

Pogoda

Eksperci nie mają złudzeń. Wyjątkowo niebezpieczne zjawiska pogodowe na całym świecie to efekt globalnego ocieplenia

Czytaj więcej >
IMGW wydało ostrzeżenia II i I stopnia przed burzami i upałami

Pogoda

IMGW wydało alerty przed burzami oraz upałami. Gdzie dziś zagrzmi?

Czytaj więcej >