wtv.pl > Polska > Nidzica. Niebezpieczeństwo wybuchu cysterny z tlenem na S7
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:15

Nidzica. Niebezpieczeństwo wybuchu cysterny z tlenem na S7

wypadek na s7
KPP w Nidzycy

Groźny wypadek na drodze Gdańsk-Warszawa. Auto osobowe wjechało pod ciężarówkę przewożącą tlen trasą S7. W związku z rozszczelnieniem zbiornika służby przestrzegają przed możliwością wybuchu. Trasa jest zablokowana.

Według wstępnych ustaleń służb kierujący pojazdem osobowym nie zachował odpowiedniej odległości od cysterny przewożącej tlen. Osobówka wbiła się pod ciężarówkę.

Służby informują o występującym na trasie zagrożeniu wybuchu cysterny.

Nidzica. Na miejsce jedzie druga cysterna

– Do zdarzenia doszło około godziny 13:30 na drodze S7 w kierunku Olsztyna – przekazała w rozmowie z naszą redakcją st. sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Policji w Nidzicy.

Na skutek poniesionych obrażeń kierujący autem osobowym został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie.

>

zdjęcie: KPP w Nidzicy

Z uwagi na rozszczelnienie zbiornika i zagrożenie wybuchem droga ekspresowa S7 została zablokowana w obu kierunkach – poinformowała Pepłowska. Policjanci wyznaczyli już objazdy.

Służby oczekują obecnie na przyjazd drugiej cysterny, do której przepompowany zostanie tlen.

Pytana o możliwy termin usunięcia utrudnień, oficer prasowa komendy w Nidzicy poinformowała, że w okolicy godziny 16:00 wspomniana cysterna miała do przejechania 130 kilometrów. Pojazd nadal jest zatem w drodze.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl