wtv.pl > Pogoda > Nad Polskę nadciąga niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i gradem
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.06.2022 02:02

Nad Polskę nadciąga niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i gradem

Wichura nad Polską (zdjęcie ilustracyjne)
Pixabay/PublicDomainPictures - zdjęcie ilustracyjne

IMGW podało prognozę pogody na środek czerwca. Ostatni tydzień wiosny będzie wyraźnie letni, ale pojawią się też burze i ulewy. Uwaga na silne podmuchy wiatru i grad.

Od poniedziałku w całej Polsce trwają upalne dni, ale niedługo się to zmieni.

Pogoda na koniec wiosny. Prognoza IMGW

Od poniedziałku niemal w całej Polsce króluje słońce i wysokie temperatury. Już od wtorku ta sytuacja może ulec zmianie.

Od północnego-zachodu przez Polskę przechodzą deszczowe chmury. W niektórych miejscach wystąpić mogą nawet burze. Maksymalna temperatura nad morzem wyniesie 18 stopni, a w miejscowościach południowych - nawet do 27 stopni. Wiać może mocny wiatr o prędkości nawet 65 km/h!

Środa zmieni układ pogodowy - tym razem na południu zagoszczą chmury i deszcz, a na północy - rozpogodzenie. Deszcz będzie jednak jedynie przelotny, a niewielkie zachmurzenie pojawi się we wszystkich regionach Polski. Prognozowana temperatura będzie wahała się od 17 do 26 stopni w różnych miejscowościach.

Letnia pogoda na zakończenie wiosny szykuje się przede wszystkim we czwartek i piątek. Temperatura dojdzie nawet do 29 stopni, a w piątek - do 33 stopni! W całej Polsce świecić będzie słońce na czystym lub lekko zachmurzonym niebie.

Wiadomo jednak, że nieco chłodniej będzie w obszarach podgórskich i nad morzem. Wiać będzie również delikatny wiatr, który z pewnością ochłodzi skąpanych w upale Polaków.

W weekend powrócą burze

W weekend na południu i zachodzie pojawią się chmury, z których nie tylko spadnie deszcz, ale które zwiastują również burze. Prognozy mówią o opadach gradu i silnym wietrze.

W niedzielę nad Polską znajdzie się chłodniejszy front atmosferyczny, który przyniesie zmianę pogody. Spadną przede wszystkim temperatury, a z nieba poleje się deszcz. Front pojawi się z zachodu, więc na wschodzie kraju wciąż można spodziewać się wysokich temperatur sięgających nawet do 31 stopni.

Wiać będzie również porywisty wiatr, który nieco obniży temperaturę odczuwalną.

Warto w najbliższych dniach pić dużo wody i być ostrożnym na słońcu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: imgw.pl zdjęcie główne: Pixabay/PublicDomainPictures - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Pogoda
Powiązane