wtv.pl
Facebook/Sylwia Dąbrowska

Facebook/Sylwia Dąbrowska

Wybory nie tylko w Rzeszowie. W Boguszowie-Gorcach wygrała kandydatka niezależna

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Nie tylko w Rzeszowie odbyły się 13 czerwca wybory samorządowe. Również w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku w niedzielę przeprowadzono głosowanie. Nową burmistrzynią została Sylwia Dąbrowska, niezależna kandydatka. Przedterminowe wybory w tym mieście związane są z głośną aferą korupcyjną wokół wcześniej wybranego burmistrza Jacka C.

Dąbrowska była wówczas jego kontrkandydatką do urzędu, ale wybory przegrała. Teraz pokonała w nich trzymającego od dłuższego czasu stanowisko komisarza z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Boguszów-Gorce: Sylwia Dąbrowska wygrała wybory i zostanie nową burmistrzynią

W całej Polsce mówi się głównie o wyborach w Rzeszowie, które wygrał kandydat opozycji, Konrad Fijołek. Nie tylko tam jednak trwał wczoraj wieczór wyborczy - głosowano również w odległym Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku.

Wybory wygrała niezależna kandydatka, Sylwia Dąbrowska i to ona zostanie nową burmistrzynią. Wcześniej kandydowała na to stanowisko przy okazji ostatnich wyborów samorządowych, które wygrał Jacek C., były starosta wałbrzyski.

Dąbrowska uzyskała 54,9 proc. głosów, jej główny kontrkandydat, komisarz z ramienia PiS, Krzysztof Kumorek - 39,5 proc. W wyborach startowali również senator Roman Ludwiczuk z PO oraz kandydatka niezależna, Marta Cinciała.

Konrad Fijołek

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

CZYTAJ DALEJ

Szokująca sprawa Jacka C. i napływ pieniędzy od rządu

Jacek C. był wygrał wybory na burmistrza w 2018 roku. Polityk został jednak oskarżony o pobieranie korzyści majątkowych, a potem wykorzystywanie swoich uprawnień zza krat na rzecz swojego zastępcy.

Po dwóch miesiącach został odwołany ze stanowiska, sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Świdnicy. Na stanowisku zastąpił go wyznaczony przez premiera komisarz. Został nim Krzysztof Kumorek.

Komisarz w czasie swojego urzędowania, czyli od 2019 roku, zebrał dla miasta pokaźną sumę pieniędzy od rządu, pokazując, że ta współpraca może okazać się dla miasta korzystna. Dzięki dużym sumom udało się naprawić chodniki, oświetlenie, budowę sieci kanalizacyjnej, zakup wyposażenia do budowanego żłobka, przebudowę Ośrodka Pomocy Społecznej oraz starego budynku na przedszkole.

Tymczasem Dąbrowska musiała walczyć o swoją pracę. Kandydatka pracująca w Ośrodku Pomocy Społecznej, jak i wiele innych osób z wcześniejszej obsady urzędu miasta zostało zwolnionych w trybie natychmiastowym z miejsc pracy. Sprawa toczyła się przed wałbrzyskim sądem pracy. Ostatecznie wszystkie osoby miały w trybie natychmiastowym zostać przywrócone na odebrane stanowiska.

Dąbrowska poprzednie wybory przegrała o zaledwie parę głosów. Teraz znana boguszowianka będzie mogła zasiąść w fotelu burmistrzyni i zarządzać miastem tak, jak robiła to wcześniej w Radzie Miejskiej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [walbrzych.wyborcza.pl][walbrzych.naszemiasto.pl][wtv.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >