wtv.pl
138863242 268045181411734 3538794064494661664 n

East News/Jakub Kaminski

Polscy politycy celem ataków cyberprzestępców? Mateusz Morawiecki zwołuje tajne posiedzenie

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał dziś w programie "Graffiti" Polsat News, że premier wystąpił do marszałek Sejmu o zwołanie tajnego posiedzenia. Tematem mają być cyberprzestępcze ataki na polskich polityków.

Wszystko wskazuje na to, że Michał Dworczyk nie jest jedynym poszkodowanym w wyniku ataku hakerów.

Cyberprzestępcy atakują!

Gościem porannego wydania "Graffiti" Polsat News był rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk poinformował, że najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu odbędzie się tajne posiedzenie Sejmu.

O taki rodzaj spotkania posłów poprosił premier Mateusz Morawiecki zwracając się do marszałek Sejmu w tej sprawie 14 czerwca w godzinach wieczornych.

Tematem zebrania mają być coraz powszechniejsze ataki cyberprzestępców na polskich polityków. Okazuje się bowiem, że Michał Dworczyk nie jest jedyną ich ofiarą.

Przypomnijmy - 8 czerwca szef Kancelarii Premiera poinformował o włamaniu na swoją skrzynkę pocztową oraz do mediów społecznościowych. Celem takiego ataku padła również żona polityka.

Więcej ofiar

- Skala ataków jest bardzo poważna - ocenił w programie Polsat News rzecznik rządu - Warto wspomnieć o tym, że pan premier Mateusz Morawiecki wczoraj wieczorem zwrócił się do pani marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, czyli posiedzenia, które będzie wyłączone z jawności, aby przedstawić całą skalę bardzo szerokich ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę - dodał polityk.

Niestety Piotr Müller poinformował, że więcej szczegółów w sprawie ujawnić nie może. Zdradził jedynie, że Michał Dworczyk nie jest jedyną osobą, która padła ofiarą cyberprzestępców.

Śledztwo w sprawie ataku na narzędzia internetowe szefa Kancelarii Premiera prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

- Myślę, że warto, żeby posłowie poznali te informacje, które w tej chwili mają charakter poufny bądź tajny, jak najszybciej - stwierdził rzecznik rządu - W związku z tym mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym tygodniu - powiedział.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, onet.pl

Zdjęcie: East News/Jakub Kaminski

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >