wtv.pl > Polska > Ewakuacja z Afganistanu. Nad ranem w Polsce wylądował szósty samolot
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:03

Ewakuacja z Afganistanu. Nad ranem w Polsce wylądował szósty samolot

samolot PLL LOT
ARTUR HOJNY/East News

W niedzielę na lotnisku im. Chopina w Warszawie wylądował kolejny, szósty samolot z osobami ewakuowanymi z terytorium Afganistanu. Na pokładzie maszyny znajdowało się około 80 osób.

Trwa ewakuacja osób z lotniska w Kabulu, stolicy objętego konfliktem Afganistanu, którego znaczną część zajęli Talibowie.

W okolicy godziny 7:20 na Okęciu wylądował samolot Embraer lecący z Navoiy – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Maszyna zaliczyła międzylądowanie w stolicy Gruzji Tbilisi.

W Polsce wylądował szósty samolot z ewakuowanymi

Samolot, który w niedzielny poranek wylądował na lotnisku im. Chopina w Warszawie, to już szósty transport osób ewakuowanych z Kabulu.

Na pokładach pięciu maszyn, które poprzednio wylądowały w Polsce, do kraju trafiło 260 osób.

Polski rząd potwierdził, że z Afganistanu ewakuowano już wszystkich Polaków, którzy zgłosili się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przebywający na terytorium kraju obywatele Polski transportowani są do Uzbekistanu wojskowymi samolotami. Kolejno trafiają nad Wisłę cywilnymi maszynami PLL LOT.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Morawiecki: Bezpieczny transport dla 300 obywateli

Warto przypomnieć, że po piątkowej rozmowie z Jensem Stoltenbergiem, sekretarzem generalnym NATO, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polski rząd zobowiązał się do ewakuacji 300 obywateli Afganistanu, którzy współpracują z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego.

Ewakuowani mają najpierw trafić do Polski, a następnie do innych krajów członkowskich NATO.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: PAP, WTV.pl