wtv.pl > Polityka > Michał Dworczyk potwierdził. W Warszawie wylądowało pięć samolotów z ewakuowanymi z Afganistanu
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:02

Michał Dworczyk potwierdził. W Warszawie wylądowało pięć samolotów z ewakuowanymi z Afganistanu

michał dworczyk - szef KPRM
Piotr Molecki/East News

Szef Kancelarii Premiera potwierdził, że w Polsce wylądowało już pięć samolotów, na pokładzie których były osoby ewakuowane z Afganistanu. W maszynach znajdowało się łącznie 260 pasażerów, przekazał Michał Dworczyk.

Według informacji podanych przez szefa KPRM na pokładach samolotów znajdowali się obywatele Polski oraz polscy współpracownicy w Afganistanie, wraz z rodzinami.

Ewakuacja z Afganistanu. Dworczyk potwierdza

Z objętego konfliktem kraju ewakuowano już wszystkich Polaków, którzy zgłosili się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych – podał PAP.

Akcja była przeprowadzona za pomocą wojskowych samolotów. Pasażerowi trafiali z Kabulu do Uzbekistanu, skąd kolejno ewakuowano ich do Polski cywilnymi samolotami PLL LOT.

Przypomnijmy, że po piątkowej rozmowie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem Mateusz Morawiecki przekazał, że Polska zobowiązała się do ewakuacji 300 obywateli Afganistanu, którzy współpracują z Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego.

Premier dodał, że ewakuowani najpierw trafią nad Wisłę, a kolejno do innych krajów członkowskich NATO.

Państwa Unii Europejskiej i NATO ewakuują swych obywateli z Afganistanu po tym, jak do stolicy kraju wkroczyli talibowie, którzy w ubiegłą niedzielę przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: WTV.pl, PAP

Powiązane