wtv.pl > Świat > Ewakuacja z Afganistanu. Kobieta urodziła na pokładzie samolotu do Niemiec
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:03

Ewakuacja z Afganistanu. Kobieta urodziła na pokładzie samolotu do Niemiec

samolot - afganistan
GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Ewakuowana z Afganistanu kobieta zaczęła rodzić na pokładzie samolotu. Podczas porodu pojawiły się komplikacje. Amerykańska maszyna wylądowała w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech.

Trwa ewakuacja Afgańczyków z lotniska w Kabulu. Do stolicy kraju wkroczyli talibowie, którzy w ubiegłą niedzielę przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim.

Na pokładzie amerykańskiego samolotu ewakuacyjnego doszło do narodzin dziecka. O szczegółach sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało Dowództwo Mobilności Powietrznej Stanów Zjednoczonych.

Afganistan. Afganka urodziła na pokładzie samolotu

Afganka zaczęła rodzić w trakcie lotu z Pośredniej Bazy na Bliskim Wschodzie do bazy lotniczej Ramstein na terenie Niemiec, największej amerykańskiej bazy lotniczej w Europie.

Amerykańscy wojskowi poinformowali, że podczas porodu pojawiły się komplikacje. Jak czytamy na Twitterze, dowódca samolotu podjął decyzję o obniżeniu wysokości.

Manewr miał na celu zwiększenie ciśnienia w maszynie, co przyczyniło się do ustabilizowania stanu matki i uratowania jej życia.

Po wylądowaniu samolotu na jego pokład weszli lotnicy, którzy przenieśli dziecko do ładowni maszyny.

Dziewczynka i matka zostały przewiezione do pobliskiej placówki medycznej i są w dobrym stanie – poinformowali na Twitterze amerykańscy wojskowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Szósty samolot w Polsce

Ewakuację osób z Afganistanu prowadzi też polski rząd. Ewakuowani najpierw wojskowymi maszynami trafiają do Uzbekistanu, skąd kolejno lecą do Polski samolotami PLL LOT.

Nad ranem na lotnisku im. Chopina w Warszawie pojawił się szósty samolot powracający z Kabulu. Więcej o akcji Ministerstwa Spraw Zagranicznych przeczytasz TUTAJ.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: WTV.pl, Twitter