wtv.pl > Polityka > Przemysław Czarnek straszy gwałtami i morderstwami. "To się dzieje na potęgę w Niemczech czy we Francji"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:03

Przemysław Czarnek straszy gwałtami i morderstwami. "To się dzieje na potęgę w Niemczech czy we Francji"

Przemysław Czarnek - uchodźcy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister edukacji i nauki nawiązał do kłótni dziennikarza TOK FM z posłem Konfederacji Robertem Winnickim w sprawie uchodźców. Korzystając z Twittera, Przemysław Czarnek pisał o migrantach, strasząc gwałtami i morderstwami.

Goszczący na antenie radia Robert Winnicki przekonywał, że między innymi z powodu obecności dziennikarzy na polsko-białoruskiej granicy sprawa urosła "do rangi symbolu tego, czy Polska się ugnie czy się nie ugnie".

Zdaniem posła zgoda na przepuszczenie emigrantów doprowadziłaby do "pojawienia się setek tysięcy podobnych osób".

A jak to się ma do dziesięciu przykazań? – zapytał prowadzący rozmowę Jakub Medek z TOK FM, odwołując się do religijności polityka.

Kłótnia o uchodźców

Dziennikarz dopytywał, czy katolicyzm polega na walce z 15-latką z kotem. Nawiązał w ten sposób do zdjęcia, na którym niesie ona zdrowo wyglądające zwierzę, co zdaniem części prawicowych polityków ma być dowodem dobrobytu.

Winnicki zaznaczył, że "katolicyzm nie polega na niekierowaniu się rozumem i roztropnością w zarządzaniu państwem" oraz na koncentrowaniu się na "ckliwych obrazkach".

Może będzie pan miał trochę odwagi i zobaczy tę dziewczynkę – proponował Medek. Po odmowie posła dziennikarz nazwał go tchórzem.

– A pan na pewno nie zachowuje się jak dziennikarz – odpowiedział członek Konfederacji, co rozpoczęło ostrą utarczkę słowną. Prowadzący apelował do Winnickiego, by nie rozliczał go z dziennikarstwa, skoro sam "nie zachowuje się jak katolik".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Przemysław Czarnek: Być odpowiedzialnym za swoje dzieci i bliskich

Do sceny, korzystając z mediów społecznościowych, nawiązał szef Ministerstwa Edukacji i Nauki. – Radio TOK FM uczy Dekalogu!? – grzmiał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Zdaniem ministra miłość bliźniego polega przede wszystkim na podjęciu odpowiedzialności za swoje dzieci i bliskich.

Komentując sprawę uchodźców, Czarnek pisał: "Nie możemy dopuścić do ryzyka gwałtów i zabójstw, zwłaszcza kobiet". Szef MEiN podkreślił, że takie obrazki są codziennością w Niemczech czy we Francji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: WTV.pl

Powiązane