wtv.pl > Polityka > Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie ws. planów nauczania
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:03

Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie ws. planów nauczania

Przemysław Czarnek
Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek wydał rozporządzenie, które wprowadza zmiany w planach nauczania. Dokument już opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Przemysław Czarnek wydał rozporządzenia

Do najważniejszych zmian zalicza się przesunięcie egzaminu ósmoklasisty do maja. Dotychczas testy realizowano w kwietniu. Zrezygnowano z czwartego przedmiotu obowiązkowego, wybieranego spośród biologii, fizyki, chemii, historii lub geografii.

Co ciekawe, w liceach i technikach dopuszczono możliwość kształcenia w zakresie rozszerzonym z historii tańca. W przypadku matur, Przemysław Czarnek ponownie odwołał ustne formy sprawdzania wiedzy uczniów. Należy jednak podkreślić, że ustna matura będzie obowiązywać każdego, kto zamierza aplikować na uczelnie zagraniczną.

Na młodzież nałożono obowiązek zdawania przynajmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Nie zmieniono progu zaliczenia matury. Uczniowie będą mieli 5 lat na ewentualne kolejne podejście do sprawdzianów.

- Absolwenci, którzy w poprzednich latach nie zdali egzaminu maturalnego w 2022 r. będą mogli złożyć, do 31 maja 2022 r., wniosek o wydanie świadectwa dojrzałości do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News

Powiązane