wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarze podzielili się poruszającym widokiem grobu Krzysztofa Krawczyka

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę miał miejsce pogrzeb legendarnego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. Msza święta odbyła się w Łodzi, a artysta spoczął w pobliskich Grotnikach. Po pogrzebie na miejsce pochówku muzyka udali się dziennikarze portalu o2.pl. Widok, któr

W poniedziałek zmarł Krzysztof Krawczyk. Legendarny piosenkarz - znany z przebojów takich jak "Parostatek", "Chciałem być" czy "Mój przyjacielu" - miał 74 lata. Artystę pożegnali politycy tacy jak premier Mateusz Morawiecki czy prezydent Andrzej Duda.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę. Wcześniej menedżer i wieloletni przyjaciel artysty Andrzej Kosmala zdradził, że ostatnią wolą artysty było, aby został pochowany wraz ze swoim mikrofonem i czarnymi okularami, w których występował. Życzył sobie także, aby na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Łodzi, gdzie znany z Radia Maryja i Telewizji Trwam przyjaciel zmarłego biskup Antoni Długosz odprawił mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej Św. Stanisława Kostki.

- Dzisiaj płaczę razem z Ewą, która zdała egzamin z miłości do męża. [...] to dla niej śpiewał: "Bo jesteś ty, zaczynasz ze mną dzień, bo jesteś wciąż, gdy zaczyna się noc. Ja wszystko mam, cóż więcej mógłbym chcieć, bo jesteś Ty i zawsze tu bądź" - mówił w trakcie mszy pogrzebowej biskup Antoni Długosz.

Następnie uroczystości pogrzebowe przeniosły się na cmentarz w położonej nieopodal Łodzi wsi Grotniki, gdzie - jak podaje portal o2.pl - artysta przez wiele lat mieszkał. Fani artysty mieli jednak ograniczone możliwości uczestnictwa w pogrzebie ze względu na obowiązujące obostrzenia.

Dziennikarze wzruszeni widokiem grobu Krzysztofa Krawczyka

Jak podaje portal o2.pl, wielu z nich przybyło na cmentarz już po zakończeniu uroczystości pogrzebowych, aby oddać hołd artyście. Ich śladem cmentarz odwiedzili także dziennikarze portalu, którzy byli wzruszeni i zaskoczeni tym, co zastali na miejscu.

Z dala widoczny był tłum otaczający grób Krzysztofa Krawczyka, wokół którego zgromadziły się w ciszy osoby żegnające artystę. Jak podaje o2.pl, na cmentarzu nie było już wtedy wozów transmisyjnych telewizji.

"Przy grobie panowała budząca podziw samoorganizacja. Czuwające osoby zachowywały się, jakby wiedziały, gdzie mają dokładnie stać, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Kilkudziesięcioosobowa grupa milczała w zadumie" - relacjonuje portal o2.pl.

Bezmiar kwiatów i zniczy, którymi ozdobiono grób, miał jednoznacznie wskazywać na to, że został w nim pochowany ktoś wyjątkowy. Gdy dziennikarze odjeżdżali z cmentarza w Grotnikach, wciąż podjeżdżały tam kolejne samochody.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >