wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda złożył kondolencje po śmierci Krzysztofa Krawczyka
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:20

Andrzej Duda złożył kondolencje po śmierci Krzysztofa Krawczyka

wtv
WTV.pl

Od kilku godzin politycy i przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych żegnają Krzysztofa Krawczyka. Do grona dołączyli przedstawiciele Polski. Zarówno Mateusz Morawiecki, jak i Andrzej Duda pożegnali i wspomnieli szanowanego artystę. Głowa państwa zdążyła wywołać skandal w mediach społecznościowych. Wszystko przez wzgląd na, delikatnie mówiąc, niekulturalne odniesienie do przedstawicieli młodego pokolenia. 

Andrzej Duda pożegnał Krawczyka. "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają"

"Odszedł Krzysztof Krawczyk" - zaczął swój komunikat prezydent Polski. W następnych zdaniach Andrzej Duda, zamiast żegnać wybitnego kompozytora, postanowił obrazić część obywateli. "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął" - dodawał za pośrednictwem Twittera, zapewniając, iż zmarły "z pewnością był Postacią". 

"Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP" - deklarował, popełniając błąd w oficjalnym oświadczeniu. Został mu wytknięty przez posła Platformy Obywatelskiej, Michała Szczerbę. "Co to jest RiP? Czy chodzi o R.I.P.?" - dociekał parlamentarzysta. 

Odpowiedź przyszła również ze strony jednego z liderów Lewicy oraz Wiosny Roberta Biedronia. "Młodzi nie lekceważą takiej muzyki, bo twórczość Krzysztofa Krawczyka jest im znana. Wszyscy dzisiaj żegnamy wielopokoleniową legendę" - czytamy w odpowiedzi Krzysztofa Śmiszka. Przewodniczący Plaformy Obywatelskiej Borys Budka także zwrócił uwagę prezydentowi. "Milczenie jest złotem" - zadeklarował. 

``

Internauci wytknęli Andrzejowi Dudzie brak znajomości młodzieży. Jest to dość ciekawe, bowiem Andrzej Duda, obejmując urząd prezydenta Polski, był najmłodszą głową kraju w historii III Rzeczpospolitej Polskiej. Pod kondolencjami opublikowano nagrania z juwenaliów Krakowie. W 2019 roku młodzież i studenci z Małopolski bawili się właśnie do muzyki Krzysztofa Krawczyka.

"Organizatorzy Juwenaliów bili się o obecność Krzysztofa Krawczyka. Studenci szaleli na punkcie tych piosenek. Jego odbiorca był międzypokoleniowy. Jak bardzo trzeba być odklejonym, pisząc takie głupoty?" - komentował parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej - Michał Szczerba. 

Złośliwa odpowiedź przyszła także ze strony polskiej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. Łukasz Kohut z Wiosny Biedronia nie szczędził ostrych słów. "Młodzi znają lepiej twórczość Krawczyka niż Pan Konstytucję" - zarzucał w mediach społecznościowych. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter]

Powiązane