wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda złożył kondolencje po śmierci Krzysztofa Krawczyka

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem Twittera Andrzej Duda opublikował komunikat w związku ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka. Kondolencje dla bliskich wzbudziły powszechne oburzenie użytkowników społecznościowego medium. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odpowiedz

Od kilku godzin politycy i przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych żegnają Krzysztofa Krawczyka. Do grona dołączyli przedstawiciele Polski. Zarówno Mateusz Morawiecki, jak i Andrzej Duda pożegnali i wspomnieli szanowanego artystę. Głowa państwa zdążyła wywołać skandal w mediach społecznościowych. Wszystko przez wzgląd na, delikatnie mówiąc, niekulturalne odniesienie do przedstawicieli młodego pokolenia. 

Andrzej Duda pożegnał Krawczyka. "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają"

"Odszedł Krzysztof Krawczyk" - zaczął swój komunikat prezydent Polski. W następnych zdaniach Andrzej Duda, zamiast żegnać wybitnego kompozytora, postanowił obrazić część obywateli. "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął" - dodawał za pośrednictwem Twittera, zapewniając, iż zmarły "z pewnością był Postacią". 

"Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP" - deklarował, popełniając błąd w oficjalnym oświadczeniu. Został mu wytknięty przez posła Platformy Obywatelskiej, Michała Szczerbę. "Co to jest RiP? Czy chodzi o R.I.P.?" - dociekał parlamentarzysta. 

Odpowiedź przyszła również ze strony jednego z liderów Lewicy oraz Wiosny Roberta Biedronia. "Młodzi nie lekceważą takiej muzyki, bo twórczość Krzysztofa Krawczyka jest im znana. Wszyscy dzisiaj żegnamy wielopokoleniową legendę" - czytamy w odpowiedzi Krzysztofa Śmiszka. Przewodniczący Plaformy Obywatelskiej Borys Budka także zwrócił uwagę prezydentowi. "Milczenie jest złotem" - zadeklarował. 

Internauci wytknęli Andrzejowi Dudzie brak znajomości młodzieży. Jest to dość ciekawe, bowiem Andrzej Duda, obejmując urząd prezydenta Polski, był najmłodszą głową kraju w historii III Rzeczpospolitej Polskiej. Pod kondolencjami opublikowano nagrania z juwenaliów Krakowie. W 2019 roku młodzież i studenci z Małopolski bawili się właśnie do muzyki Krzysztofa Krawczyka.

"Organizatorzy Juwenaliów bili się o obecność Krzysztofa Krawczyka. Studenci szaleli na punkcie tych piosenek. Jego odbiorca był międzypokoleniowy. Jak bardzo trzeba być odklejonym, pisząc takie głupoty?" - komentował parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej - Michał Szczerba. 

Złośliwa odpowiedź przyszła także ze strony polskiej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. Łukasz Kohut z Wiosny Biedronia nie szczędził ostrych słów. "Młodzi znają lepiej twórczość Krawczyka niż Pan Konstytucję" - zarzucał w mediach społecznościowych. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter]

Podobne artykuły

Andrzej Sośnierz opowiedział o wewnętrznych problemach w Prawie i Sprawiedliwości

Polityka

„Brzydziło mnie już to wszystko”. Były polityk klubu PiS nagle zdradza, co się kryje w partii

Czytaj więcej >
Tomasz Lis

Polityka

Nowa okładka "Newsweeka". Tomasz Lis zalany falą krytyki

Czytaj więcej >
Bartłomiej Sienkieiwcz w rozmowie z TVP

Polityka

Bartłomiej Sienkiewicz pokazał wymianę wiadomości z TVP

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Ujawniono szczegóły wewnętrznych rozmów. Duda miał krytykować Morawieckiego i Dworczyka

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polityka

Tajemnicze zniknięcie biskupa Edwarda Janiaka. Śledztwo "Gazety Wyborczej"

Czytaj więcej >