wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Miał 74 lata

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Zasłużony muzyk zmarł w wieku 74 lat. Dramatyczne informacje o śmierci wokalisty zostały przekazane przez Andrzeja Kosmale. Za pośrednictwem Facebooka menedżer wokalisty wydał krótki komunikat.

Krzysztof Krawczyk ostatnie dwa tygodnie spędził w szpitalu, walcząc z koronawirusem. Jego menadżer, Andrzej Kosmala wydał niezwykle krótki komunikat w mediach społecznościowych. Informacje o śmierci artysty zostały podane przed chwilą. 

"Zmarł KRZYSZTOF KRAWCZYK R.I.P" - czytamy we wpisie, który wywołał ponad tysiąc reakcji. 

ZmarłKRZYSZTOFKRAWCZYKR.I.P.

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Słynny artysta miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk zniknął z przestrzeni publicznej tuż po wybuchu kryzysu epidemicznego w Polsce. Żona wokalisty w rozmowie z serwisem plotek.pl wyjaśniła, że nieobecność na scenie jest spowodowana lękiem przed pandemią. Artystka do końca liczył, że uda mu się uniknąć zakażenia.

- Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inna pracę, chórek i kierowcy też - komentowała dla tabloidu żona Krzysztofa Krawczyka.

Jeszcze dwa tygodnie temu Krzysztof Krawczyk opublikował niepokojący wpis w mediach społecznościowych, informując o otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Ostatnie dni życia spędził zaś pod czujnym okiem lekarzy. Dwa dni przed śmiercią 74-latek został wypisany z oddziału. Trudno więc wskazać, co było przyczyną śmierci. Niewykluczone, że doszło do niespodziewanego powikłania, będącego wynikiem zakażenia.

"Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi" - informował Krawczyk. Jak wynikało z relacji wokalisty, jego samopoczucie stale poprawiało się. 

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi.Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę,nie dajmy się wirusowi!

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Sobota, 3 kwietnia 2021

Informując o pozytywnym wyniku testu, 74-latek obiecywał walkę z wirusem do samego końca. "Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę!" - deklarował wokalista, prosząc swoich fanów jedynie o modlitwę. "Milknę. Nie oczekujcie żadnych wiadomości ode mnie. I proszę, nie nękajcie moich bliskich" - dodawał. 

Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID.Jestem w szpitalu.Muszę podjąć walkę,jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem...

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Wtorek, 23 marca 2021

Informacje o śmierci Krzysztofa Krawczyka w rozmowie z Onetem potwierdziła jego żona, Ewa Krawczyk. 

Jeszcze 18 godzin temu wokalista opublikował zaproszenie na nadchodzący program w TVP2. "Zapraszam o 23.45 do TVP2 na mój recital w Sopocie z 1994 roku. Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po 4 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych" - mogliśmy przeczytać. 

Kochani!Zapraszam o 23.45 do TVP2 na mój recital w Sopocie z 1994 roku. Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew...

Opublikowany przez Krzysztof Krawczyk Niedziela, 4 kwietnia 2021

Krzysztof Krawczyk swoją sławę zawdzięcza osiągnięciom z lat 60. i 70. Wówczas był on twarzą słynnego już zespołu Trubadurzy. Uznanie widzów zdobył także niesamowity rozwój jego kariery solowej. Artysta prezentował utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Chodzi zarówno o dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską, jak i pop, blues, czy też soul i jazz.

Do najsłynniejszych piosenek zmarłego zalicza się: "Chciałem być", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", "Bo jesteś ty", "Parostatek", "A wszystko te czarne oczy", "My Cyganie", "Abba Ojcze", "Jezus Malusieńki", a także "Za Tobą pójdę jak na bal". 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Andrzej Kosmala]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >