wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Podano datę pogrzebu księcia Filipa

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się już w najbliższych dniach. Brytyjska rodzina królewska postanowiła przeprowadzić ceremonię o niezwykle skromnym charakterze. Przedstawiono plany oraz konkretny termin wydarzenia. Padł apel o nieorganizowanie zgro

Informacje o pogrzebie księcia Filipa przekazała agencja Reuters, powołując się z oficjalne komunikaty brytyjskiej rodziny królewskiej. Przedsięwzięcie odbędzie się już za tydzień. 17 kwietnia o godzinie 15 odbędzie się skromna, a przede wszystkim prywatna uroczystość. Mąż królowej Elżbiety prosił, by po jego śmierci zrezygnować z państwowych, hucznych obchodów.

Przypomnijmy, że 99-latek umarł w spokoju, u boku swojej ukochanej żony. Wraz z Elżbietą II doczekali się czworga dzieci. Pogrzeb odbędzie się 8 dni po stwierdzeniu zgonu. Jeszcze w 2018 roku seniorowi wymieniono staw biodrowy. W 2021 zaś trafił do szpitala z powodu poważnej infekcji. Następnie przeszedł udaną operację serca, jednak już 9 kwietnia wydano przykry komunikat.

Pogrzeb księcia Filipa będzie niezwykle skromny. Podano smucące informacje

Przedstawiciele Pałacu Buckingham zapewnili, że żałobnicy będą przestrzegać wszelkich zasad sanitarno-epidemicznych. Na wydarzeniu stawi się nie cała rodzina królewska wraz z tłumami Brytyjczyków, a jedynie 30 osób. Chodzi o najbliższe grono dzieci i wnucząt księcia Filipa.

Podczas pogrzebu będziemy mogli dojrzeć księcia Harrego, jednak bez małżonki. Megan Markle, na polecenie lekarza specjalisty, zrezygnowała z podróży do Anglii przez wzgląd na trwającą ciążę i ryzyko epidemiczne. Pochówek odbędzie się na terenie zamku Windsor. Całe przedsięwzięcie będzie również niezwykle krótkie. 

Przedstawiciele Pałacu Buckingham wyjaśnili, że przed uroczystościami w kaplicy, odbędzie się zaledwie 8-minutowa procesja. Za trumną z ciałem księcia Filipa będą podążać zaproszeni członkowie rodziny. Wyjątkiem od reguły będzie Elżbieta II, która w samotności uda się do miejsca kultu religijnego.

Skromna będzie również dekoracja trumny. Mowa jedynie o książęcym sztandarze, wieńcu, czapce marynarskiej i mieczu. Pełna i oficjalna lista gości zostanie przedstawiona już w najbliższy czwartek. Do tego czasu nie powinniśmy spodziewać się nowych wiadomości na temat ceremonii. Żałobnicy apelują, by nie gromadzić się na ulicach Anglii. Ceremonia będzie transmitowana w telewizji. Wydarzenie, choć nie będzie miało charakteru państwowego, będzie miało charakter królewski. 

Tuż przed rozpoczęciem wydarzenia pamięć męża królowej zostanie uczczona minutą ciszy.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Małopolska: Tragiczna śmierć dwuletniego chłopca. Potrącił go ojciec wozidłem budowlanym

  • Ostrzeżenie Poczty Polskiej. Cyberprzestępcy wysyłają e-maile z linkiem do fałszywej domeny

  • "Księgowa Tadeusza Rydzyka" w mediach. Broni przełożonego

Źródło: Money.pl

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Świat

Papież Franciszek apeluje o modlitwę w liście do duchownych. “Jestem trochę stary i trochę chory”

Czytaj więcej >
Samolot

Świat

Polski samolot musiał lądować w Etiopii. Pasażerowie donoszą o wybuchu ognia i panice na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Etiopia. Awaryjne lądowanie polskiego samolotu. Maszyna zapaliła się podczas startu

Czytaj więcej >

Świat

TikTok wykładany na uniwersytecie? To nie żart

Czytaj więcej >

Świat

Premier Hiszpanii wznawia dialog z Katalonią. Mowa o referendum niepodległościowym

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Świat

Parlament Europejski przyjął rezolucję o prawach osób LGBTIQ. Apeluje o równe traktowanie i uznawanie małżeństw jednopłciowych

Czytaj więcej >