wtv.pl
Znamy ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka.

TRICOLORS/East News

Testament Krzysztofa Krawczyka. Znamy jego ostatnią wolę

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek zmarł legendarny polski piosenkarz Krzysztof Krawczyk. Kultowego artystę żegnali w mediach społecznościowych czołowi politycy, w tym - premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę. Tymczasem

W poniedziałek w wieku 74 lat zmarł kultowy polski piosenkarz Krzysztof Krawczyk. Artystę żegnały czołowe postaci polskiego życia publicznego, w tym - politycy. Popularność Krawczykowi przyniosły przeboje takie jak "Chciałem być", "Parostatek" czy "Mój przyjacielu".

- Jego śmierć wywołała smutek wielu z nas. Chyba nie ma osoby w Polsce, która nie zna Jego twórczości. Dziękujemy za nią. Spoczywaj w pokoju - napisał na Twitterze prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Wpis pożegnalny zamieścił w mediach społecznościowych także prezydent Andrzej Duda, który stwierdził, że "młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął".

Osąd prezydenta spotkał się jednak z protestem polityków opozycji. - Organizatorzy Juwenaliów bili się o obecność Krzysztofa Krawczyka. Studenci szaleli na punkcie tych piosenek. Jego odbiorca był międzypokoleniowy. Jak bardzo trzeba być odklejonym, pisząc takie głupoty? - pisał Michał Szczerba z KO. Podobnego zdania był Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Także młodzież komentująca wpis prezydenta dawała do zrozumienia, że Andrzej Duda pomylił się w swojej ocenie. - Znam utwory Krawczyka lepiej, niż Pan Konstytucję - napisała jedna z internautek.

Pogrzeb i ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma się odbyć w najbliższą sobotę, 10 kwietnia. Jak podaje Wirtualna Polska, po mszy w Bazylice Archikatedralnej Św. Stanisława Kostki w Łodzi uroczystości pogrzebowe przeniosą się na cmentarz w Grotnikach.

W rozmowie z Super Expressem menedżer i wieloletni przyjaciel artysty Andrzej Kosmala wyjawił, jaka była ostatnia wola Krzysztofa Krawczyka dotycząca jego pogrzebu. Piosenkarz miał dwa życzenia.

- Włożymy mu do trumny mikrofon, ten do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie - przekazał Super Expressowi Kosmala.

Krzysztof Krawczyk miał ponadto życzyć sobie, aby w trakcie jego pogrzebu zagrała orkiestra dęta. Jak zapewnia Kosmala, także to życzenie artysty zostanie spełnione. Udział fanów w pogrzebie będzie utrudniony ze względu na obowiązujące limity zgromadzeń

Źródło: Wirtualna Polska / gwiazdy.wp.pl, Super Express

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >