wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poruszające słowa księdza prowadzącego mszę pogrzebową Krzysztofa Krawczyka

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nikt nie ma wątpliwości, iż głoszący kazanie na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka biskup Antoni Długosz wprawił wszystkich we wzruszenie. Duchowny postanowił sięgnąć do dziedzictwa muzyka i zaczerpnąć inspiracji w tekstach, które jeszcze do nieda

Informacja o tym, że nie żyje Krzysztof Krawczyk, była zupełnym zaskoczeniem. Nikt nie był przygotowany na to, iż po zapewnieniach, że gwiazdor czuje się lepiej i opuścić może szpital, podana zostanie wiadomość o jego śmierci.

Wraz ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka polska scena muzyczna straciła artystę, który łączył pokolenia. Ostatnie lata upłynęły mu bowiem na zwiedzaniu kolejnych studenckich miast i uświetnianiu swoimi występami juwenaliów.

10 kwietnia, odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Zaszczyt wygłoszenia na nim kazania przypadł biskupowi Antoniemu Długoszowi.

Wzruszające słowa w trakcie kazania w czasie pogrzebu Krzysztofa Krawczyka

W łódzkiej archikatedrze pożegnano Krzysztofa Krawczyka. W czasie kazania senior diecezji częstochowskiej biskup Antoni Długosz, pełniący funkcję biskupa pomocniczego, postanowił odnieść się do tekstów śpiewanych do niedawna przez muzyka.

Duchowny wskazywał, że Krzysztof Krawczyk wyruszył właśnie parostatkiem w piękny rejs. Podkreślał, że rejs ten jest najpiękniejszy z możliwych, gdyż jest wieczny. Mimo iż w samej świątyni na pogrzebie muzyka mogło brać udział jedynie 75 osób, to słowa biskupa Antoniego Długosza szybko obiegły kraj.

- Dzisiaj płaczę razem z Ewą, która zdała egzamin z miłości do męża. [...] to dla niej śpiewał: "Bo jesteś ty, zaczynasz ze mną dzień, bo jesteś wciąż, gdy zaczyna się noc. Ja wszystko mam, cóż więcej mógłbym chcieć, bo jesteś Ty i zawsze tu bądź" - mówił biskup Długosz i podkreślał, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka to swoista droga krzyżowa dla jego żony. Zapewniał jednak, że wdowa po artyście liczyć może na wsparcie ludzi bliskich.

Kolejnym momentem pogrzebu omawianym w mediach jest stwierdzenie duchownego, iż na śmierć legendarnego artysty spojrzeć należy inaczej. Biskup Antoni Długosz przypominał wiernym zgromadzonym w archikatedrze, że chociaż Krzysztof Krawczyk zmarł na ziemi, to dla nieba jest nowo narodzonym.

W czasie całego kazania duchowny odniósł się do największych hitów stworzonych na przestrzeni lat. Prócz „Parostatku” czujni słuchacze wyłapali również cytaty z „Jak minął dzień”, czy „Rysunek na szkle”.

„Parostatek” odegrany przez hejnalistę

W Łodzi, gdzie odbył się pogrzeb, zdecydowano się na oddanie specjalnego hołdu muzykowi. Hejnalista postanowił odegrać „Parostatek”, tak by uczcić pamięć Krzysztofa Krawczyka.

Pogrzeb rozpoczął się o godzinie 12 w archikatedrze w Łodzi. Ciało Krzysztofa Krawczyka spoczęło jednak pod Łodzią w mieście Grotniki. Pod świątynią oraz nekropolią gromadzili się nie tylko najbliżsi artyści, ale przede wszystkim fani chcący pożegnać uwielbianego artystę.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wirtualna Polska / Radio Zet / Onet

Podobne artykuły

Krzysztof Krawczyk mural

Gwiazdy

Nieprzeciętny mural z Krzysztofem Krawczykiem. Artysta umieścił zastanawiający napis, o co chodzi?

Czytaj więcej >
Eurowizja 2021 już wkrótce!

Gwiazdy

Rafał Brzozowski odpowiada Michałowi Wiśniewskiemu na krytykę

Czytaj więcej >
Sarsa w ciąży

Gwiazdy

Popularna polska piosenkarka Sarsa została mamą. 9 miesięcy ukrywała ten fakt

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Gwiazdy

Magda Gessler podzieliła się zdjęciem z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Znamy ostatnią wolę Krzysztofa Krawczyka.

Gwiazdy

Testament Krzysztofa Krawczyka. Znamy jego ostatnią wolę

Czytaj więcej >
Pixabay/ScorpionD

Gwiazdy

Nie żyje kompozytor Lucjan Kaszycki

Czytaj więcej >