wtv.pl
Do Polski ponownie zawitają upały

meteo.imgw.pl

Do Polski powrócą upały. Eksperci nie mają wątpliwości

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wszyscy liczący, że ekstremalna aura nas opuści, są w błędzie. Po burzach i nawałnicach przechodzących przez kraj powrócą upały. Gwałtowny wzrost temperatur będzie chwilowy, w lipcu istnieje szansa na to, że termometry będą prezentować umiarkowane wskazania.

Nie ulega wątpliwości, iż w ostatnim czasie pogoda przejawiała swoje bardziej żywiołowe oblicze. Burze przechodzące nad krajem były bardzo gwałtowne i zaowocowały wieloma stratami.

Informowaliśmy o nawałnicy w Poznaniu, czy zalaniu parkingu centrum handlowego w Toruniu. Burze nie ominęły również południa i centrum kraju.

Niebezpiecznie było w Krakowie oraz w Warszawie, gdzie zalaniu uległa jedna z głównych ulic stolicy. Jak będzie wyglądał lipiec? Okazuje się, że upały powrócą, jednak wszystko wskazuje na to, że ekstremalnie wysokie temperatury nie zostaną z nami na długo.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Czy lipiec przyniesie ze sobą kolejną falę upałów? Polska na szczęście nie musi borykać się z temperaturami sięgającymi nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Obecnie właśnie tyle pokazują termometry we Francji.

cmentarz

Bielsko - Biała: dewastacja na cmentarzu, zniszczyli kilkadziesiąt grobów

CZYTAJ DALEJ

Na szczęście początek tygodnia i pierwsze 10 dni lipca nie będą równie ekstremalne. Nie znaczy to jednak, że zabraknie upałów. Wysoka temperatura powróci już w poniedziałek.

Warto zaznaczyć, że więcej niż 30 stopni Celsjusza w cieniu prognozuje się jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Sytuacja stanie się jednak nieco inna we wtorek.

29 czerwca fala upałów ogarnie niemal całą Polskę. W środę 30 czerwca upał przeniesie się głównie nad wschodnimi regionami kraju. Informacje na temat pierwszych 10 dni lipca ucieszą wszystkich, którzy nie przepadają za tropikalnym klimatem.

Lipiec przyniesie ze sobą umiarkowaną temperaturę

Dokładne modele przewidujące prognozę nie sięgają poza pierwsze 10 dni lipca. Wskazania meteorologów wprost mówią o tym, że temperatura w te dni będzie dla nas wyjątkowo przyjemna.

Mowa bowiem o temperaturach od 22 do 27 stopni Celsjusza. Ciepło nie zniknie, jednak upały nie będą utrudniały codziennych czynności.

Pierwsze prognozy na dalsze dni wskazują jednak, że fala upałów może pojawić się po początkowych dniach wytchnienia. Niezmiennie warto śledzić wskazania meteorologów dotyczące zagrożeń.

W przypadku ponownego wzrostu temperatury należy unikać przebywania w otwartych przestrzeniach oraz pamiętać o regularnym piciu wody.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, fanipogody.pl

Zdjęcie główne: meteo.imgw.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Chodzi o poziom wody

Czytaj więcej >

Pogoda

Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Czytaj więcej >
Burze w nocy z piątku na sobotę zaowocowały dużymi zniszczeniami

Pogoda

Straż interweniowała ponad 5 tys. razy. Niespokojna noc z piątku na sobotę

Czytaj więcej >
Skutki burz nad Polską: podtopienia, powalone drzewa i nieustanne akcje strażaków

Pogoda

Niedziela przyniosła ze sobą kolejne burze. Powstały osuwiska, podtopione są domy, a część dróg była zupełnie nieprzejezdna

Czytaj więcej >

Pogoda

Uwaga, pogoda będzie bardzo niebezpieczna. Wydali najwyższy stopień ostrzeżeń

Czytaj więcej >
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Kolejna fala upałów od przyszłego tygodnia. Temperatury dochodzić będą do 35 stopni

Czytaj więcej >