wtv.pl > Pogoda > Do Polski powrócą upały. Eksperci nie mają wątpliwości
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:53

Do Polski powrócą upały. Eksperci nie mają wątpliwości

Do Polski ponownie zawitają upały
meteo.imgw.pl

Wszyscy liczący, że ekstremalna aura nas opuści, są w błędzie. Po burzach i nawałnicach przechodzących przez kraj powrócą upały. Gwałtowny wzrost temperatur będzie chwilowy, w lipcu istnieje szansa na to, że termometry będą prezentować umiarkowane wskazania.

Nie ulega wątpliwości, iż w ostatnim czasie pogoda przejawiała swoje bardziej żywiołowe oblicze. Burze przechodzące nad krajem były bardzo gwałtowne i zaowocowały wieloma stratami.

Informowaliśmy o nawałnicy w Poznaniu, czy zalaniu parkingu centrum handlowego w Toruniu. Burze nie ominęły również południa i centrum kraju.

Niebezpiecznie było w Krakowie oraz w Warszawie, gdzie zalaniu uległa jedna z głównych ulic stolicy. Jak będzie wyglądał lipiec? Okazuje się, że upały powrócą, jednak wszystko wskazuje na to, że ekstremalnie wysokie temperatury nie zostaną z nami na długo.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Czy lipiec przyniesie ze sobą kolejną falę upałów? Polska na szczęście nie musi borykać się z temperaturami sięgającymi nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu. Obecnie właśnie tyle pokazują termometry we Francji.

Na szczęście początek tygodnia i pierwsze 10 dni lipca nie będą równie ekstremalne. Nie znaczy to jednak, że zabraknie upałów. Wysoka temperatura powróci już w poniedziałek.

Warto zaznaczyć, że więcej niż 30 stopni Celsjusza w cieniu prognozuje się jedynie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Sytuacja stanie się jednak nieco inna we wtorek.

29 czerwca fala upałów ogarnie niemal całą Polskę. W środę 30 czerwca upał przeniesie się głównie nad wschodnimi regionami kraju. Informacje na temat pierwszych 10 dni lipca ucieszą wszystkich, którzy nie przepadają za tropikalnym klimatem.

Lipiec przyniesie ze sobą umiarkowaną temperaturę

Dokładne modele przewidujące prognozę nie sięgają poza pierwsze 10 dni lipca. Wskazania meteorologów wprost mówią o tym, że temperatura w te dni będzie dla nas wyjątkowo przyjemna.

Mowa bowiem o temperaturach od 22 do 27 stopni Celsjusza. Ciepło nie zniknie, jednak upały nie będą utrudniały codziennych czynności.

Pierwsze prognozy na dalsze dni wskazują jednak, że fala upałów może pojawić się po początkowych dniach wytchnienia. Niezmiennie warto śledzić wskazania meteorologów dotyczące zagrożeń.

W przypadku ponownego wzrostu temperatury należy unikać przebywania w otwartych przestrzeniach oraz pamiętać o regularnym piciu wody.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, fanipogody.pl

Zdjęcie główne: meteo.imgw.pl

Powiązane