wtv.pl

Piotr Molecki/East News

Bąkiewicz u Rydzyka bronił fundacji Lux Veritatis

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Znany z nawoływania do obrony polskich kościołów przed atakami Strajku Kobiet Robert Bąkiewicz wystąpił na antenie Radia Maryja, gdzie tym razem wzywał do wsparcia Fundacji Lux Veritatis w rzekomo toczącej się właśnie wojnie cywilizacyjnej.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wystąpił w środę w programie "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja, gdzie wypowiadał się na temat procesu wytoczonego Fundacji Lux Veritatis przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Przypomnijmy, że Sieć Obywatelska złożyła przeciw fundacji Tadeusza Rydzyka subsydiarny akt oskarżenia w związku z nieudostępnieniem przez fundację pełnej dokumentacji dotyczącej sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy, co miałoby stanowić naruszenie artykułu 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej .

29 kwietnia odbyło się w tej sprawie posiedzenie, w trakcie którego nie otwarto jednak przewodu sądowego, a jedynie odrzucono wniosek prokuratury o wyłączenie z orzekania sędzi Katarzyny Bień oraz wniosek obrońcy o zawieszenie postępowania.

Dzień później na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie w obronie Fundacji Lux Veritatis podpisane przez siedmioro senatorów, w którym sugerowali między innymi, że proces przeciw fundacji nosi "znamiona dążenia do ograniczenia wolności słowa w Polsce i ograniczenia praw podmiotu katolickiego do prowadzenia ewangelizacji przy pomocy środków społecznego przekazu" .

Robert Bąkiewicz w obronie Fundacji Lux Veritatis

Teraz okazuje się, że Radio Maryja postanowiło udzielić głosu kolejnemu sojusznikowi Fundacji Lux Veritatis, prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz założycielowi zajmującej się obroną rzekomo atakowanych kościołów Straży Narodowej - Robertowi Bąkiewiczowi.

W rozmowie Bąkiewicz przedstawiał proces wytoczony fundacji przez Sieć Obywatelską jako element wymierzonej w katolicyzm i tradycję wojny cywilizacyjnej finansowanej m.in. przez George'a Sorosa czy Fundusze Norweskie.

- Chodzi o to, aby Radio Maryja czy Telewizja Trwam, które mają ogromny zasięg i wpływ na kształtowanie opinii publicznej, żeby nie mogły działać w sposób wolny i taki, który pozwoli na docieranie do odbiorców. Dlatego podejmowane są działania, które wykorzystują kruczki prawne do tego, aby marginalizować, zamykać usta - tłumaczył przywoływany przez radiomaryja.pl prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Podkreślał również konieczność przygotowania się do tej wojny i przeprowadzenia kontrataku przez środowiska stojące rzekomo po stronie cywilizacji łacińskiej i związanych z nią wartości, których reprezentantem najwyraźniej czuje się także sam Bąkiewicz.

- Katolicyzm dający nam podstawy rozumowe do oceny rzeczywistości, wyznaczenia kierunków postępowania stoi na drodze światu nihilistycznemu, który jest zatopiony w uciechach tego życia - przekonywał Bąkiewicz na antenie Radia Maryja.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiomaryja.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Artykuł Sponsorowany

Czechy pierwszym rywalem Fernando Santosa!
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Rząd zmienia zasady wjazdu do kraju. Jest rozporządzenie
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Ksiądz pobiera 200 zł za zdjęcie kłódki w bramie? Wierni zawiadomili kurię
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

21 domów strawionych przez ogień. Trwa szacowanie strat po pożarze w Nowej Białej.
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Chorzów: dym widać z kilku kilometrów. Płonie hala z materiałami plastikowymi
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą
Czytaj więcej >