wtv.pl
Na antenie Radia Maryja Robert Bąkiewicz przekonywał, że proces przeciw Fundacji Lux Veritatis to element wojny cywilizacyjnej.

Piotr Molecki/East News

Bąkiewicz u Rydzyka bronił fundacji Lux Veritatis

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Znany z nawoływania do obrony polskich kościołów przed atakami Strajku Kobiet Robert Bąkiewicz wystąpił na antenie Radia Maryja, gdzie tym razem wzywał do wsparcia Fundacji Lux Veritatis w rzekomo toczącej się właśnie wojnie cywilizacyjnej.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wystąpił w środę w programie "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja, gdzie wypowiadał się na temat procesu wytoczonego Fundacji Lux Veritatis przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Przypomnijmy, że Sieć Obywatelska złożyła przeciw fundacji Tadeusza Rydzyka subsydiarny akt oskarżenia w związku z nieudostępnieniem przez fundację pełnej dokumentacji dotyczącej sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy, co miałoby stanowić naruszenie artykułu 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

29 kwietnia odbyło się w tej sprawie posiedzenie, w trakcie którego nie otwarto jednak przewodu sądowego, a jedynie odrzucono wniosek prokuratury o wyłączenie z orzekania sędzi Katarzyny Bień oraz wniosek obrońcy o zawieszenie postępowania.

Dzień później na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie w obronie Fundacji Lux Veritatis podpisane przez siedmioro senatorów, w którym sugerowali między innymi, że proces przeciw fundacji nosi "znamiona dążenia do ograniczenia wolności słowa w Polsce i ograniczenia praw podmiotu katolickiego do prowadzenia ewangelizacji przy pomocy środków społecznego przekazu".

Robert Bąkiewicz w obronie Fundacji Lux Veritatis

Teraz okazuje się, że Radio Maryja postanowiło udzielić głosu kolejnemu sojusznikowi Fundacji Lux Veritatis, prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz założycielowi zajmującej się obroną rzekomo atakowanych kościołów Straży Narodowej - Robertowi Bąkiewiczowi.

W rozmowie Bąkiewicz przedstawiał proces wytoczony fundacji przez Sieć Obywatelską jako element wymierzonej w katolicyzm i tradycję wojny cywilizacyjnej finansowanej m.in. przez George'a Sorosa czy Fundusze Norweskie.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

- Chodzi o to, aby Radio Maryja czy Telewizja Trwam, które mają ogromny zasięg i wpływ na kształtowanie opinii publicznej, żeby nie mogły działać w sposób wolny i taki, który pozwoli na docieranie do odbiorców. Dlatego podejmowane są działania, które wykorzystują kruczki prawne do tego, aby marginalizować, zamykać usta - tłumaczył przywoływany przez radiomaryja.pl prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Podkreślał również konieczność przygotowania się do tej wojny i przeprowadzenia kontrataku przez środowiska stojące rzekomo po stronie cywilizacji łacińskiej i związanych z nią wartości, których reprezentantem najwyraźniej czuje się także sam Bąkiewicz.

- Katolicyzm dający nam podstawy rozumowe do oceny rzeczywistości, wyznaczenia kierunków postępowania stoi na drodze światu nihilistycznemu, który jest zatopiony w uciechach tego życia - przekonywał Bąkiewicz na antenie Radia Maryja.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiomaryja.pl

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >