wtv.pl
Na antenie Radia Maryja Robert Bąkiewicz przekonywał, że proces przeciw Fundacji Lux Veritatis to element wojny cywilizacyjnej.

Piotr Molecki/East News

Bąkiewicz u Rydzyka bronił fundacji Lux Veritatis

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Znany z nawoływania do obrony polskich kościołów przed atakami Strajku Kobiet Robert Bąkiewicz wystąpił na antenie Radia Maryja, gdzie tym razem wzywał do wsparcia Fundacji Lux Veritatis w rzekomo toczącej się właśnie wojnie cywilizacyjnej.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz wystąpił w środę w programie "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja, gdzie wypowiadał się na temat procesu wytoczonego Fundacji Lux Veritatis przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Przypomnijmy, że Sieć Obywatelska złożyła przeciw fundacji Tadeusza Rydzyka subsydiarny akt oskarżenia w związku z nieudostępnieniem przez fundację pełnej dokumentacji dotyczącej sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy, co miałoby stanowić naruszenie artykułu 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

29 kwietnia odbyło się w tej sprawie posiedzenie, w trakcie którego nie otwarto jednak przewodu sądowego, a jedynie odrzucono wniosek prokuratury o wyłączenie z orzekania sędzi Katarzyny Bień oraz wniosek obrońcy o zawieszenie postępowania.

Dzień później na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie w obronie Fundacji Lux Veritatis podpisane przez siedmioro senatorów, w którym sugerowali między innymi, że proces przeciw fundacji nosi "znamiona dążenia do ograniczenia wolności słowa w Polsce i ograniczenia praw podmiotu katolickiego do prowadzenia ewangelizacji przy pomocy środków społecznego przekazu".

Robert Bąkiewicz w obronie Fundacji Lux Veritatis

Teraz okazuje się, że Radio Maryja postanowiło udzielić głosu kolejnemu sojusznikowi Fundacji Lux Veritatis, prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz założycielowi zajmującej się obroną rzekomo atakowanych kościołów Straży Narodowej - Robertowi Bąkiewiczowi.

W rozmowie Bąkiewicz przedstawiał proces wytoczony fundacji przez Sieć Obywatelską jako element wymierzonej w katolicyzm i tradycję wojny cywilizacyjnej finansowanej m.in. przez George'a Sorosa czy Fundusze Norweskie.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

- Chodzi o to, aby Radio Maryja czy Telewizja Trwam, które mają ogromny zasięg i wpływ na kształtowanie opinii publicznej, żeby nie mogły działać w sposób wolny i taki, który pozwoli na docieranie do odbiorców. Dlatego podejmowane są działania, które wykorzystują kruczki prawne do tego, aby marginalizować, zamykać usta - tłumaczył przywoływany przez radiomaryja.pl prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Podkreślał również konieczność przygotowania się do tej wojny i przeprowadzenia kontrataku przez środowiska stojące rzekomo po stronie cywilizacji łacińskiej i związanych z nią wartości, których reprezentantem najwyraźniej czuje się także sam Bąkiewicz.

- Katolicyzm dający nam podstawy rozumowe do oceny rzeczywistości, wyznaczenia kierunków postępowania stoi na drodze światu nihilistycznemu, który jest zatopiony w uciechach tego życia - przekonywał Bąkiewicz na antenie Radia Maryja.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: radiomaryja.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >