wtv.pl > Gospodarka > 150 tys. zł dopłaty do mieszkania. Obietnica Prawa i Sprawiedliwości
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:47

150 tys. zł dopłaty do mieszkania. Obietnica Prawa i Sprawiedliwości

Odważna zapowiedź Prawa i Sprawiedliwości na temat dopłat do budowy domu
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Rodziny biorące kredyty na zakup domów oraz mieszkań mają, zgodnie z zapowiedziami PiS w ramach Polskiego Ładu, otrzymywać od państwa pomoc finansową

  • Dopłata do kredytu bezpośrednio związana jest z ilością posiadanych dzieci

  • Zyskają rodziny posiadające co najmniej dwójkę dzieci

  • Pierwszy próg mówi o dopłacie 20 tys. złotych przy drugim dziecku. Na trzecie w Polskim Ładzie przewidziane jest zwiększenie dopłaty do 60 tys. złotych

  • Każde kolejne dziecko to kolejne 20 tys. złotych dopłacanych przez państwo do wziętego kredytu na zakup mieszkania

  • Maksymalna kwota dopłaty ma opiewać na nawet 150 tys. złotych

Wiadomości na temat dopłat do domu i mieszkań to informacja, która może rozbudzić nadzieję u wielu osób stojących dopiero przed rozpoczęciem tego etapu w swoim życiu. Kwoty, o których mówił Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki nie są małe. Mogą opiewać na nawet 150 tys. złotych. To, ile pieniędzy ma trafiać w formie dopłaty do kredytów polskich rodzin, uzależnione ma być od ilości posiadanych dzieci.

Dzisiejsza prezentacja Polskiego Ładu przyniosła ze sobą wiele odważnych deklaracji, a jedną z nich jest właśnie ogromna dopłata do kredytów branych na zakup domów i mieszkań.

Pieniądze przewidywane w ramach dopłaty opiewać mogą na nawet 150 tys. złotych. Uzależnione jest to jednak od jednej, istotnej kwestii. Nie wszyscy będą mogli skorzystać z zapowiadanej zmiany.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało dopłaty do zakupu domów i mieszkań

Polski Ład rozbudził wiele nadziei, jednak pamiętać trzeba, iż m.in. właśnie dopłaty do domów i mieszkań to na razie jedynie zapowiadane plany, a nie realny moment wprowadzania tych rozwiązań w życie.

Wskazane przez PiS w Polskim Ładzie dopłaty do zakupu domów i mieszkań to jeden z wielu ukłonów w kierunku instytucji rodziny. Kluczowe bowiem w tych planach jest kwestia posiadania dzieci.

To właśnie rodziny posiadające dwójkę i więcej dzieci mają cieszyć się z pomocy w państwa w aspekcie pomocy przy zakupie własnych czterech kątów. W jaki sposób przyznawane będą zapowiedziane przez PiS pieniądze? Progi zostały jasno określone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Chcemy doprowadzić do tego, że w tych rodzinach, gdzie pojawią się drugie i kolejne dzieci, pojawiła się możliwość umorzenia części kredytu — mówił w czasie prezentacji Polskiego Ładu premier.

Brak wkładu własnego przy zakupie mieszkania oraz dopłaty uzależnione od ilości dzieci okazać się może jednym z najbardziej interesujących elementów zaprezentowanych dziś kwestii.

Zyskają ci, którzy posiadają co najmniej dwójkę dzieci

Kredyty brane na zakup domów i mieszkania to często zobowiązania, które spłacane są przez Polki i Polaków przez wiele lat. Dopłaty obiecane przez PiS mają szanse wiele w tym aspekcie zmienić.

Okazuje się bowiem, że wszystkie rodziny z dwójką dzieci będą mogły otrzymać dopłatę w wysokości 20 tys. złotych. Przy trzecim dziecku mowa już o dopłacie do kredytu wynoszącej 60 tys. złotych.

W przypadku, gdy rodzina dalej będzie witać na świecie kolejne pociechy, państwo ma dopłacać kolejne 20 tys. złotych. Maksymalna kwota dopłaty to nawet 150 tys. złotych.

W opinii premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ma to zapewne zagwarantować wzrost liczby nowych narodzin. Korzyści finansowe w kontekście zakupu własnego mieszkania są bezsprzeczne, możliwe, że część osób zdecyduje się na powiększenie rodziny z racji realnego wpływu na polepszenie swojej sytuacji.

Kwestię dopłaty poruszał również Jarosław Gowin

Po podpisaniu Polskiego Ładu przez Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Elżbietę Witek oraz Zbigniewa Ziobro i Jarosława Gowina, głos zabrali koalicjanci PiS w Zjednoczonej Prawicy.

Kwestią pomocy Polakom w procesie zakupu własnych mieszkań mówił również lider Porozumienia. — Bon mieszkaniowy będzie przyznawany bez kryterium wieku, dochodu czy powierzchni. Wysokość będzie uzależniona od liczby dzieci — zapowiedział Jarosław Gowin.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: money.pl

Powiązane